تولید محتوای الکترونیکی تخصص ماست

مزیت های تولید محتوا چیست؟ | تولید محتوای الکترونیکی

مزیت های تولید محتوا چیست؟

 

تولید محتوا یک راه عالی برای انتقال اطلاعات به افراد در مورد محصولات، خدمات و شرکت شما‌ است. همچنین تولید محتوا برای جذب مشتریان و حتی ایجاد یک جامعه مصرف‌کننده برای محصول یا خدمت شما یک راه عالی و فوق‌العاده است.

«محتوا» چیزی است که باید از طریق رسانه‌ای به‌عنوان سخنرانی، نوشتاری یا هر یک از روش‌های گوناگون بیان شود.

 

امروزه از افراد بسیاری این جمله را می شنویم که ” محتوا پادشاه است”.

 

تولید محتوا

 

تولید محتوا چیست ؟

 

کارشناسان حوزه ی محتوا تعاریف مختلفی را ارائه کرده اند :

  • تولید هرگونه اطلاعات چه به صورت فیزیکی و یا غیر فیزیکی برای عده ای از مخاطبان.
  • تولید محتوا یعنی تولید اطلاعات در زمینه های خاص برای عده ای مخاطب خاص و انواع رسانه ها به خصوص رسانه های دیجیتال.
  • محتوا صرف نظر از نوع و فرمت اش، قلب و مرکز چیزی است که ما به عنوان یک ابزار بازاریابی به واسطه ی آن با مشتریان و مخاطبان و … ارتباط برقرار می کنیم.
  • محتوا آن چیزی نیست که ما بنویسیم و رتبه ی ما را افزایش دهد و یا مقالات بلند و طولانی هم نیست. محتوا چیزی است کهیک پیام را به مخاطب منتقل کند که می تواند هر چیزی باشد.
  • تولید محتوا نحوه ای از بیان مسائل است که می تواند یا به صورت متن یا فیلم یا صدا و یا … باشد.

 

اهمیت تولید محتوا چیست و چرا باید محتوا تولید کنیم؟

 

یکی از مهم ترین دلایلی که کسب و کار ها به سختی وارد پروسه ی تولید محتوا می شوند این است که از مزایای این امر خبر ندارند و سعی می کنند که در منطقه ی امن خود باقی بمانند و بودجه ی خود را به تبلیغات سنتی با هزینه های فراوان تخصیص دهند. درحالیکه اگر تاثیر تولید محتوا بر کسب و کارشان را بدانند بدون شک به سرعت برنامه ای برای این کار تنظیم خواهند کرد. شرکت های بزرگ دنیا، کارخانه های تولید اطلاعات هستند. امروزه کسانی که اطلاعات تولید می کنند بدون شک جزو قوی ترین ها در حوزه ی فعالیتشان هستند. تولید محتوای هدفمند و اصولی باعث می شود که “مخاطبان جدیدی” با شما آشنا شوند و یا “مخاطبان قبلی تان” را متعهد کنید که شما را ترک نکنند. تولید محتوا ی هدفمند باعث می شود که مشتریان خدمات  شما و یا برند شخصی شما را بشناسند و از خدمات شما استفاده کنند و این کار باعث می شود که مشتریان بالقوه ی جدیدی به لیست مشتریان تان اضافه شود. اینکه این مشتریان از محصولات و خدمات شما استفاده کنند با تولید محتوای اصولی قابل انجام است.

تولید محتوا همیشه در کسب و کار اینترنتی مهم است چرا که باعث ایجاد اعتماد و ارتباط با کاربر می شود .کاربران همیشه به دنبال محتوای خوب و جذاب هستند و سایت هایی که بتوانند در تولید محتوا و بازاریابی محتوا خوب عمل کنند می تواند بازخوردهای بسیار مناسبی از تولید محتوا برای کسب و کار اینترنتی دریافت کنند.

 

تولید محتوا فقط برای مخاطبان مهم نیست بلکه گوگل نیز به محتوای مفید و جذاب وب سایت ها علاقه مند است چرا که نیازهای اطلاعاتی مخاطبان گوگل از طریق همین محتواها برطرف می شود و گوگل به سایت هایی که محتواهای جذاب و جامع تولید کنند رتبه خوبی در سئو می دهد که این باعث می شود سایت شما در صفحه اول گوگل به مخاطبانتان نمایش داده شود .

از آنجایی که تولید محتوا بدون سئو و سئو بدون تولید محتوا ارزش چندانی برای گوگل ندارد لذا همیشه توصیه می شود برای موفقیت دربازاریابی اینترنتی از طریق تولید محتوا و بازاریابی محتوا , محتوای سئو شده و مفید تولید کنید تا بتوانید رتبه خوبی در گوگل برای محتوا و وب سایت خود کسب کنید و هم ترافیک هدفمند بیشتری از گوگل دریافت کنید چون ترافیکی که از گوگل وارد سایت می شود در حقیقت  مخاطبانی هستند که به آن محتوا نیاز دارند و وقتی از محتوای سایت شما راضی باشند به سایت شما و به کسب و کار شما اعتماد می کنند و بعدا به خریداران سایت شما تبدیل می شوند . نیازهای اولیه کاربران اینترنتی با تولید محتوای هدفمند و آگاهی دهنده برطرف می شود.

 

مزیتهای تولید محتوا

 

چرا تولید محتوا برای کسب و کار اینترنتی مهم است ؟

 

در دنیای شلوغ امروز، دیگر کسی حوصله چندانی برای خواندن متن‌های طولانی تبلیغاتی و توجه به بنرهای تبلیغاتی ندارد. وقتی همه ی شرکت های با تبلیغات اینترنتی می خواهند به زور محصولات و خدمات  خود را به مخاطبان بفروشند شما می توانید به راحتی با تولید محتوا جذاب و هدفمند فروش خود را چند برابر کنید.مردم در دنیای امروز قبل از این که بخواهند چیزی را بخرند اول در مورد آن چیز در اینترنت تحقیق می کنند و نیازهای اولیه خود را در رابطه با آن محصول یا خدمات برطرف می کنند اگر اطلاعات شما برایشان مفید باشد شاید با شما برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ارتباط برقرار کنند و همه ی این موارد زمانی ممکن است که با تولید محتوا بتوانید با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید.

تولید محتوا , بازاریابی محتوا

مردم علاقه دارند در مورد چیزهایی که برایشان جذاب است بخوانند،  و این یعنی تبلیغات غیر مستقیم خود را می توانید در دل محتواهایتان به شکل هوشمندانه ای قرار دهید و از دست تبلیغات مستقیم که مردم از آن بیزار هستند خلاص شوید مزیت های بسیار زیادی در تولید محتوا برایکسب و کار اینترنتی وجود دارد که مهم ترین آن اعتماد سازی است شما می توانید با تولید انواع محتوا با کاربران مختلف ارتباط برقرار کنید بخصوص اگر محتوای شما بتواند برخی از نیازهای کاربرانتان را رفع کند که در این حالت شانس بیشتر برای جذب مخاطبان هدفمند و تبدیل مخاطبان به مشتری دارید.

 

مزیت های تولید محتوا برای کسب و کار اینترنتی

 

تولید-محتوا

 

اعتماد سازی

همانطور که در بالا ذکر کردم تولید محتوا موثرترین راه برای اعتماد سازی است اگر می خواهید در زمینه ی کاری خود اعتماد افراد بیشتری را به دست آورید باید متحوای خوب و تخصصی تولید کنید تولید محتوا بصورت تخصصی شما را در بین رقیبانتان شاخص می کند و همچنین گوگل سایت شما را به عنوان سایت مرجع می شناسد و همین امر باعث ایجاد ترافیک بیشتر در سایت می شود. وقتی شما در بین مخاطبان به عنوان یک شخص متخصص در زمینه ی کار ی خود شناخته شوید مخاطبان همیشه در کنار شما خواهند بود.

با توجه به اینکه اعتماد سازی حرف اول را در بازاریابی اینترنتی و حتی بازاریابی سنتی می زند یکی از اصول موفقیت در هر کسب و کاری به ویژه کسب و کار آنلاین یا کسب و کار اینترنتی است. کسب و کارهای سنتی شانس ارتباط رو در رو با مشتریانشان را دارند اما قطعا مشتریان آنها نمی تواند به اندازه مشتریان یک سایت کسب و کار اینترنتی باشد پس بهترین راه برای ارتباط موثر و پایدار با مشتریان و همچنین ایجاد اعتماد سازی در مشتریان تولید محتوا است.

محبوبیت کسب و کار با تولید محتوا

هدف اصلی هر کسب و کار از تولید محتوا این است که برای مخاطبان هدف تولید محتوا انجام دهد. در اکثر موارد اغلب محتوای تولید شده علاوه بر اینکه برای مخاطبان هدف جذاب است می تواند برای سایرین نیز جذاب باشد اگر بتوانید در تولید محتوا حرفه ای عمل کنید محتواهای شما می تواند توسط بقیه به اشتراک گذاشته شود یا بازنشر شود و به نوعی محتوای شما به یک محتوای ویروسی تبدیل می شود و این یعنی تبلیغات رایگان در این حالت کسب وکار شما شانس بیشتری برای دیده شدن دارد. شما در این حالت هیچ هزینه ای برای تبلیغات پرداخت نمی کنید و به موثریترین شکل نیز تبلیغات خود را با استفاده از اشتراک گذاری های کاربران انجام می دهید و برند خود را معروف می کنید و می توانید مخاطبان هدفمند بیشتری جذب کنید.

بازاریابی موثرتر با تولید محتوا

مشکل بسیار بزرگی که برای کسب و کارهای آنلاین یا کسب و کار اینترنتی پیش می آید مسئله بازاریابی محصولات و خدمات است برخی سایت ها اصلا فروش های خوبی را تجربه نمی کنند و حتی هزینه های بسیار زیادی را نیز برای تبلیغات صرف می کنند اما نتیجه دلخواه خود را نمی گیرند. با تولید محتوا و تکنیک های بازاریابی محتوا می توانند این مشکل را حل کنند از آنجایی که تولید محتوا و بازاریابی محتوا یک استراتژی بلند مدت است لذا ابتدا باید صبور باشید.

حتما توجه داشته باشید که تولید محتوا کار شما را برای مراحل بعدی بازاریابی اینترنتی راحت می کند چون شما اعتماد سازی را با تولید محتوا انجام می دهید و با این کار مخاطبان بسیار زیادی شما را همراهی می کنند و با استفاده از استراتژی تولید محتوا خیلی راحت می توانید مخاطبان هدف خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنید . همانطور که گفتم یکی از اهداف هر کسب و کار اینترنتی از تولید محتوا اعتماد سازی است اعتماد سازی با ایجاد ارتباط انجام می شود  شما می توانید در سایت با استفاده از دریافت ایمیل با کاربرانتان ارتباط داشته باشید و با استفاده از ایمیل مارکتینگ هر روز اعتمادشان را به سایت بیشتر کنید و در زمان مناسب پیشنهاد فروش دهید.

تولید محتوا برای کمک به رتبه در گوگل (سئو )

تولید محتوا یکی از اصول اساسی سئو است و گوگل بر روی تولید محتوا بخصوص تولید محتوای جامع تاکید دارد .محتوای خوب به گوگل کمک می کند مخاطبان هدفمند بیشتری برای سایتتان ارسال کند .تولید محتوا به بهبود رتبه در گوگل کمک می کند و هرچقدر بتوانید محتواهای غنی تولید کنید مطمئن باشید بازخورد بسیار خوبی از تولید محتوا می گیرید بازخوردی که با هیچ یک از روش های تبلیغاتی امکان پذیر نیست همیشه سعی کنید در تولید محتوا هوشمندانه عمل کنید و روی کلماتی کار کنید که پرمخاطب هستند با این کار سیلی از کاربران را از طریق موتورهای جستجو به ویژه گوگل وارد سایت می کنید.تولید محتوا بهترین استراتژی برای جذب ترافیک هدفمند است.

تبدیل محتوا به دیگر فرمت ها

یکی دیگر از مزیت های تولید محتوا این است که می توانید فرمت محتواهای تولید شده خود را عوض کنید. که این کار مزیت های خوبی برای سایت کسب و کار اینترنتی دارد شما از این طریق می توانید محتوای بیشتری تولید کنید و ثانیا برای توزیع آن در کانال های مختلف راحت تر می توانید عمل کنید.به عنوان مثال برای اشتراک محتوای خود در یک سایت اشتراک عکس باید مقاله خود را به یک اینفوگرافیک تبدیل کنید.یا برای اشتراک محتوای خود در سایت های اشتراک ویدیو یا صوت باید مقاله خود را به صوت یا ویدیو تبدیل کنید.

در بسیاری از مواقع شما اگر بتوانید محتوای خود را به دیگر فرمت ها تبدیل کنید می توانید بیشتر روی اشتراک گذاری آن مانور دهید و این باعث می شود بدون صرف زمان برای تولید محتوای جدید بتوانید از طریق کانال های بیشتری مخاطب جذب کنید. 

 

دوره های آموزش تولید محتوا
 

دوره های آموزش تولید محتوای الکترونیکی ویژه ساخت آموزشهای مجازی

 

دوره آموزش تولید محتوای الکترونیکی

◆ دوره آموزش سناریونویسی

◆ دوره آموزش ساخت پادکست آموزشی

 دوره آموزش ساخت فیلم آموزشی

 دوره آموزش ساخت محتوای تعاملی( ساخت محتوای SCORM )

◆  دوره آموزش ساخت اپلیکیشن آموزشی Android

◆ کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی

برای ثبت نام در دوره های تولید محتوای الکترونیکی مراحل زیر را انجام دهید:

✔ تماس با محتوای نو

✔ مشاوره با مسئول ثبت نام دوره ها

✔ در صورت تمایل مشاوره با مدرس دوره ها و ارائه اطلاعات به مدرس دوره جهت اثربخش شدن دوره آموزشی و تنظیم سرفصلها مطابق با نیاز شما 

✔ ثبت نام نهایی و واریز شهریه دوره

✔ برنامه ریزی دقیق روز و تاریخ برگزاری دوره

✔ شروع کلاسها طبق برنامه ریزی

 

دوره های آموزش تولید محتوا، تبلیغات انلاین ، بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ

 

دوره آموزش تولید محتوا

 

◆ دوره آموزش مفاهیم تخصصی سئو و دیجیتال مارکتینگ 

 دوره آموزش مقاله نویسی سایت و نوشتن توضیحات صفحات محصول سئو شده

◆ دوره آموزش ساخت پوستر تبلیغاتی

◆ دوره آموزش ساخت پادکست تبلیفاتی

 دوره آموزش ساخت فیلم تبلیغاتی و فیلم معرفی محصولات و فیلم معرفی خدمات

◆ کوچینگ تولید محتوا

برای ثبت نام در دوره های تولید محتوا ویژه سئو ، تبلیغات اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ مراحل زیر را انجام دهید:

✔ تماس با محتوای نو

✔ مشاوره با مسئول ثبت نام دوره ها

✔ در صورت تمایل مشاوره با مدرس دوره ها و ارائه اطلاعات به مدرس دوره جهت اثربخش شدن دوره آموزشی و تنظیم سرفصلها مطابق با نیاز شما 

✔ ثبت نام نهایی و واریز شهریه دوره

✔ برنامه ریزی دقیق روز و تاریخ برگزاری دوره

✔ شروع کلاسها طبق برنامه ریزی

مطالب پیشنهادی
 

 

هوش مصنوعی وب سایت محتوای نو ، مطالب زیر را به شما پیشنهاد میدهد :

◆  مزیت های آموزش مجازی نسبت به آموزش حضوری | تولید محتوای الکترونیکی
◆ نقش رسانه ها در آموزش مجازی
◆ نرم افزار تولید محتوای الکترونیکی و نرم افزار آموزش مجازی
◆ آموزش از راه دور چیست؟
◆ محتوای الکترونیکی چیست؟

 

تمام مقاله های سایت
 

 

تماس با ما
■ آدرس : تهران،میدان ولیعصر،کوچه ولدی-پلاک24-واحد7
■ تلفن : 88476788-021
■ پشتیبانی در ساعات اداری(10 صبح الی 16 عصر): 09191195991
ویزیت : روزهای پنجشنبه با هماهنگی قبلی امکان پذیر است

آموزش تولید محتوا آموزش تولید محتوا آموزش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا


■ سفارش تولید محتوای الکترونیکی


■ سفارش تولید محتوا


دوره های جامع آموزش تولید محتوا


■ آموزش تولید محتوای الکترونیکی آموزشی


■ آموزش تولید محتوا ویژه تبلیغات آنلاین


درباره محتوای نو


ما در حوزه های زیر فعال هستیم:

■  تولید محتوای الکترونیکی ویژه آموزش مجازی و کلاس معکوس

■ تولید محتوا ویژه کسب وکارها و دیجیتال مارکتینگ

■ تولید انواع نرم افزار های آموزش مجازی

■ توانمند سازی سازمانها و موسسات و اشخاص در حوزه تولید محتوا

■ کمک به سازمانها در قالب کوچینگ و مربیگری در راستای تولید محتوا و استقرار انواع سامانه و نرم افزار آموزش مجازی

آشنایی با تولید محتوا


■ محتوای الکترونیکی چیست


■ تولید محتوا چیست


لینکهای مرتبط با تولید محتوا


■ دانلود نمونه محتوای الکترونیکی


■ هزینه تولید محتوای الکترونیکی


دوره های فناوری اطلاعات


■ آموزش طراحی وب سایت (مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت وب اپلیکیشن(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)