تولید محتوای الکترونیکی تخصص ماست

کوچینگ محتوای الکترونیکی در سازمانها چیست؟

کوچینگ(coaching)  چیست ؟

گونه‌ای از رشد و پیشرفت است که در آن فردی به نام مشاوره ، شخص آموزش گیرنده را برای دستیابی به اهداف حرفه‌ای یا شخصی‌اش، آموزش می‌دهد و هدایت و حمایت می‌کند. به عبارت دیگر کوچینگ یک فرایند است که مراجع را قادر می‌سازد پایبندی به اهداف خود را تقویت کند، تا در نتیجه منجر به بهبود شرایط شود.

یک مربی  (یا کوچ) درزمینهٔ‌های مختلف، برای افراد در جایگاه‌های متفاوت می‌تواند مفید و مؤثر باشد. یکی از شاخص‌ترین دسته‌بندی‌های کوچینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

      کوچینگ کسب و کار

        ( (Business coaching

 

       کوچینگ اجرایی

       ( (Executive Coaching

 

       کوچینگ عملکرد

        ( (Performance Coaching

 

       کوچینگ مهارت

        ( (Skills coaching

 

       کوچینگ فردی

       ( (Personal coaching

 

پیدایش کوچ (coach):

 

اولین استفاده ای که از واژه «کوچ» صورت گرفته‌است به سال ۱۸۳۰ و دانشگاه آکسفورد  برمی‌گردد. در آن زمان کوچ به معلم خصوصی گفته می‌شد که دانشجویی را در طی فرایند امتحان همراهی می‌کرد. بعد از آن، در سال ۱۸۶۰، واژهٔ کوچ در ورزش نیز جایگاه پیدا کرد.

 

 کمتر از ۵۰ سال بعد با ورود کوچینگ به عنوان یک روش مدیریت و رهبری زندگی و کسب و کار توانست محبوبیت زیادی کسب کند و امروز به یکی از سریعترین‌های حوزه صنعت از نظر رشد در ۱۰ سال گذشته تبدیل شده‌است.

 

مربیگری کسب وکار یا بیزینس کوچینگ :

 

مربیگری کسب و کار یا بیزنس کوچینگ به معنی نوعی از رهبری کسب و کار است که با منتورینگ و آموزش دادن کارمندان متفاوت است. روند کار به این صورت است که یک فرد بعنوان مربی در سازمان حضور پیدا می‌کند و به‌طور متفاوتی کسب و کار و همچنین تک تک اعضای آن را مورد بررسی قرار می‌دهد اهداف و چشم‌انداز کسب و کار را مشخص می‌کند و با مهارت‌های ارتباطی و تکنیک‌های مربیگری آنها را ترغیب به تحقق اهداف سازمان توسط خود افراد می‌نماید.

 

مخاطبان مربیگری کسب و کار عموماً کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهایی هستند که فارغ از وسعت کسب و کارشان قصد ایجاد تغییرات بنیادی را دارند.

 

کاربردها کوچینگ محتوای الکترونیکی و مربیگری :

 

مربیگری حرفه‌ای، طیف وسیعی از مهارت‌های ارتباطی را نظیر بیان اهداف، شنوایی، سؤال کردن، شفاف سازی و غیره را شامل می‌شود تا مخاطبین روش‌های مختلفی را برای رسیدن به اهداف خود کشف کنند. این مهارت‌ها در بیشتر انواع مربی‌گری‌ها استفاده می‌شوند. بسیاری از صنایع سعی می‌کنند این واقعیت را که کارکنان در برابر تغییر دچار یک مقاومت ناخودآگاه می‌شوند برآیند. اما کوچینگ سرمایه انسانی در شرکت‌های صنعتی به عنوان سبک جدید و خردمندانه ای از مدیریت، بیشترین ارزش را به صنعت روانه می‌کند.

 

توسعه استراتژیک با کوچینگ محتوای الکترونیکی

 

برای درک بهتر موضوع چیستی کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی در آموزش مجازی مقاله ی پیش رو را بخوانید تا طی سرفصل های جامع زیر شما را با این موضوع بیشتر آشنا کنیم:

 

کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی چیست؟

کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی  چه کاری را انجام می دهد؟

کوچینگ  تولید  محتوای الکترونیکی  چگونه به ما کمک می کند؟

 

سوالات متداول در زمینه کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی

 

کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی  چیست؟

 

افرادی که کار کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی  را انجام می دهند عموما افراد کارآفرین یا صاحبان باتجربه ی کسب و کارها هستند که قصد دارند تا دانش و تجربه خود را در راه رشد و توسعه ی دیگر تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  به کار ببرند. در حالی که امروزه اطلاعات و توصیه های بسیاری در فضای مجازی برای شما و کسب و کارتان وجود دارد اما باید بدانید که بیشتر آنها عمومی بوده و برای مورد خاص محتوای الکترونیکی شما شاید عملی نباشد. اما با کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی  شما می توانید به صورت اختصاصی مشاوره و توصیه دریافت کنید و در نهایت از نتیجه کوچینگ محتوای الکترونیکی ، لذت ببرید و رشد محتوای الکترونیکی  خود را بیش از پیش مشاهده نمایید.

 

این یک حقیقت است که سریعترین راه برای رسیدن به موفقیت در تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی ، سود بردن از کوچینگ محتوای الکترونیکی  است.

 

افرادی که خدمت کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  را به صاحبان کسب و کارها ارائه می دهند، معمولا کارآفرینان متخصصی هستند که می دانند چه چیزی برای موفقیت در محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  لازم است. در ازای مقدار مشخصی هزینه، کوچینگ محتوای الکترونیکی  به صاحبان کسب و کارها و مدیران کمک می کند تا اهداف خود را تعیین کنند، چشم انداز کسب و کار خود را بهتر ببینند و با جایگذاری این اهداف و چشم اندازها در جای درست، به رشد و توسعه ی محتوای الکترونیکی  خود کمک کنند. اگر برای صاحبان کسب وکار مشکلات و یا سوالاتی پیش بیاید، کوچینگ محتوای الکترونیکی  به آنها کمک خواهد کرد تا به بهترین شیوه ممکن، آنها را حل کنند تا مشکلات کسب و کار و تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی مانع از پیشروی در مسیر رشد و توسعه کسب و کار مورد نظر نگردد.

 

کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی

 

استفاده از کوچینگ محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی ، به مانند داشتن یک شریک باتجربه در تولید محتوای الکترونیکی است و ارزش آن بسیار زیاد است به گونه ای که نمی توان قیمت خاصی را برای آن در نظر گرفت. اگر محتوای الکترونیکی  شما در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات باشد و یا اینکه قصد دارید که برند کسب و کار خود را به مرحله ی بالاتر و بهتری ببرید، بهترین راه، استفاده از کوچینگ محتوای الکترونیکی  حرفه ای است و در نهایت، نتیجه کوچینگ کسب و کار، شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

استفاده از کوچینگ محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی ، به مانند داشتن یک شریک باتجربه در تولید محتوای الکترونیکی است.

 

کوچینگ محتوای الکترونیکی  چه کاری را انجام می دهد؟

 

کوچینگ محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی یا کسب وکار به شما آموزش می دهد و شما را تمرین می دهد تا بتوانید در کسب و کار ،تولید محتوای الکترونیکی وآموزش مجازی  خود موفقیت را به دست آورید. همچنین با استفاده از کوچینگ محتوای الکترونیکی ، هرگونه سوال و مساله خاصی که برای شما پیش بیاید، در سریعترین زمان جواب داده خواهد شد. کوچینگ محتوای الکترونیکی هرگونه اطلاعات برای موفقیت در کسب و کارتان را به شما می دهد. کوچینگ محتوای الکترونیکی  به مانند یک مربی به شما کمک می کند تا استعدادهای خود را تقویت کنید، اهداف خود را بشناسید، تصمیمات خود را هدایت نمایید و هر چیز دیگری که برای موفقیت شما و کسب و کارتان لازم باشد را انجام می دهد..

 

  کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی ، کار خود را با شناخت محتوای الکترونیکی  شما آغاز می کند.

 

 ابتدا سعی در شناخت برند محتوای الکترونیکی وتولید محصولات آموزشی  شما دارد سپس ارزش برند را می سنجد، مشتریان هدف را شناسایی می کند و در نهایت چالش هایی که احتمال دارد با آن روبه رو شوید را شناسایی می کند. هنگامی که کوچینگ محتوای الکترونیکی  تمامی اطلاعات لازمه در مورد کسب و کار شما را پیدا کرد، سعی می کند چشم اندازی که شما برای کسب و کار خود متصور هستید را بیشتر درک کند و اهدافی که برای تولید محتوای الکترونیکی و محصولات آموزشی خود دارید رانیز،شناسایی نماید.
همان گونه که تمامی محتوای الکترونیکی و محصولات آموزشی منحصربه فرد هستند، چشم انداز صاحبان محصولات آموزشی  نیز با هم تفاوت دارد.

 

کوچینگ محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی باید بداند که آیا شما می خواهید که با تولید محصولات آموزشی  به درآمد قابل ملاحظه ای برای شما و خانواده شما تبدیل شود و آیا می خواهید که یک شرکت چند میلیون دلاری داشته باشید یا نه.


سپس کوچینگ محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  با شما کار می کند تا اهداف قابل دسترسی و سودمندی را برای تیم خود داشته باشید.

 این اهداف درست همان اهدافی هستند که شما برای دستیابی به موفقیت و رشد و سودآوری بیشتر در تولید محتوای الکترونیکی و کسب وکار ، به آنها نیازمندید. هنگامی که مجموعه ای از اهداف تعیین شد، کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی و کسب و کار به شما کمک می کند تا به آنها دست یابید. کوچینگ محتوای الکترونیکی (محتوای نو) به شما کمک خواهد کرد تا مجموعه ای از استراتژی ها و برنامه های عملیاتی برای دستیابی یه اهدافی که برای تولید محتوای الکترونیکی  خود در سر دارید را اجرا کنید و به شما مسیر درست برای رسیدن به این اهداف راخواهدگفت.


در تمام طول روند پیشِ رو، کوچینگ محتوای الکترونیکی  به مانند منبع ارزشمندی از اطلاعات و مشاوره تخصصی در کنار شما خواهد بود. راه اندازی یک کسب و کار یا تولید محتوای الکترونیکی در یک محیط رقابتی، خواه کوچک باشد یا بزرگ ، مانند پیدا کردن مسیر درست در تاریکی است. کوچینگ محتوای الکترونیکی  همان چراغی است که شما برای یافتن مسیر به آن نیاز دارید.

 

کوچینگ محتوای الکترونیکی وآموزش مجازی همان چراغی است که شما برای یافتن مسیر به آن نیاز دارید.

 

کوچینگ محتوای الکترونیکی چگونه به ما کمک می کند؟

 

خدماتی که کوچینگ محتوای الکترونیکی  ارائه می دهد، کاملا چندمنظوره قابل استفاده می باشد. این بدان معنی است که اگر محتوای الکترونیکی شما کوچک باشد یا اینکه بین المللی باشد، اگر قصد دارید محتوای الکترونیکی  دارای مشکل خود را احیا کنید یا اینکه قصد دارید محتوا و آموزش مجازی موفق خود را موفق تر کنید، یک کوچینگ محتوای الکترونیکی بااستعداد می تواند به شما کمک کند.


یک دیدگاه مشترک وجود دارد که می گوید کوچینگ محتوای الکترونیکی  تنها زمانی کاربرد دارد که محتوا و یا محصول آموزشی  شما درگیر با مشکلات است و وضعیت مبهمی دارد. در حالی که کمک به بازگشت آنها به مسیر درست، تنها یکی از وظایف کوچینگ محتوای الکترونیکی  است، در بسیاری از موقعیت های مختلف دیگر نیز کوچینگ محتوای الکترونیکی   فایده دارد و قابلیت کمک به افراد و مدیران   تولید محتوای الکترونیکی کسب و کارها را دارد.

 

کوچینگ تولیدمحتوای الکترونیکی و آموزش مجازی
 

 

کوچینگ محتوای الکترونیکی می تواند به صاحبان تولید کننده محصول آموزشی و محتوای الکترونیکی  کمک کند تا یک تولید محصولات آموزشی خودرا از صفر شروع کنند. کوچینگ محتوای الکترونیکی  به مدیران و تولید کنندگان محصولات آموزشی  مشاوره می دهد که بتوانند محصول آموزشی  خود را راحت تر راه اندازی کنند.

 

همچنین کوچینگ محتوای الکترونیکی  به آنها کمک می کند تا ماموریت و اهداف محصول آموزشی  خود را بهتر بشناسند و راهبردهای کوتاه مدت و بلندمدت را برای دستیابی به اهداف مورد نظر، به کار ببرند.

 

به همین ترتیب کوچینگ محتوای الکترونیکی  می تواند به تولید کنندگان محصولات آموزشی که به جاهای رفیعی در مراحل رشد محصولات آموزشی  خود رسیده اند، کمک کند و آنها را راهنمایی کند تا بدانند پله ی بعدی موفقیتی که باید آن را طی کنند، کدام است. با وجود بهبود عملکرد و رشد یک کسب و کار، کوچینگ محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  می تواند با راحتتر کردن و تسهیل مشکلات پیشِ رویِ تولید کنندگان محصولات آموزشی به آنها کمک کند تا از کار خود بیشتر لذت ببرند و راحت تر آن را انجام دهند.در حالی که راه اندازی یک محصول آموزشی و یا آموزش مجازی (محتوای الکترونیکی )، یک کار بسیار هیجان انگیز و جذاب است، نباید فراموش شود که می تواند بسیار سخت و استرس زا نیز باشد. و این مساله وقتی نمود بیشتری پیدا می کند که شما بخواهید به تنهایی کل شرکت را اداره کنید و خودتان آن را راه اندازی کنید.

 

کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی در سازمانها


با این حال، هنگامیکه شما از کوچینگ محتوای الکترونیکی  سود می برید، شما کسی را در اختیار خواهید داشت که می تواند به شما کمک کند تا در مواجهه با چالش هایی که به ناچار با آن مواجه می شوید، به عنوان منبعی از تجربه و تخصص در کنار شما باشد و شما بتوانید در شرایط سخت، خیلی راحت به او اعتماد کنید و به او تکیه کنید. به این ترتیب کوچینگ محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  می تواند که زندگی و کار تولید کنندگان محصولات آموزشی و محتوای الکترونیکی  را بسیار راحت تر از قبل نماید و از استرس آنها به شدت بکاهد. طبیعتا نتیجه کوچینگ محتوای الکترونیکی ، چیزی فراتر از آن چیزی است که متصور می شوید.

 

نتیجه کوچینگ محتوای الکترونیکی ، چیزی فراتر از آن چیزی است که متصور می شوید.

 

سوال: اولین جلسه کوچینگ محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  چگونه است؟

 

پاسخ: در اولین جلسه کوچینگ محتوای الکترونیکی ، مشاوره قصد دارد تا از شما و محصولات آموزشی  شما اطلاعات دقیقی را به دست بیاورد تا بتوانند مشاوره ها و توصیه های خود را به صورت اختصاصی و ویژه برای تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  شما آماده کند. طبیعی است که در جلسه اول سوالات زیادی در مورد شما و کسب و کار شما پرسیده شود.


شما می تواند انتظار یک رابطه دوستانه و یک بحث لذت بخش در مورد کسب و کارتان را داشته باشید که توصیه های اختصاصی و هوشمند مربی، می تواند نتیجه کوچینگ کسب و کار گردد. مشاوره تخصصی کوچینگ محتوای الکترونیکی  در مورد اهدافی که باید به آن دست پیدا کنید و چگونگی دستیابی به این اهداف، می تواند از دیگر مباحثی باشد که در این جلسه مطرح خواهد شد.

 

سوال: آیا کوچینگ محتوای الکترونیکی  می تواند به رشد تولید محصولات آموزشی  من کمک کند؟

 

پاسخ: همان طور که گفته شد، اگر هدف شما رشد باشد، کوچینگ محتوای الکترونیکی مطمئنا می تواند با ایجاد استراتژی برای رشد تولید محصولات آموزشی  شما، به کسب و کار شما کمک کند. با این حال، سازمان ها و شرکت ها  در حال رشد تنها نتیجه کوچینگ کسب و کار نیستند. کوچینگ محتوای الکترونیکی  همچنین می تواند به شما کمک کند تا بیشتر کارآمد باشید، کار شما و راه اندازی تولید محصولات آموزشی  را راحت تر می کند، و به شما کمک می کند تا به تمامی اهدافی که در تولید محتوای الکترونیکی خود دارید، دست پیدا کنید. کوچینگ محتوای الکترونیکی  شامل رشد تولید محصولات آموزشی و آموزش مجازی  هم می شود اما صرفا محدود به آن نیست.

 

سوال: آیا کسب و کارهای کوچک هم می توانند از کوچینگ محتوای الکترونیکی بهره مند شوند؟

 

پاسخ: کسب و کارهای کوچک هم قطعا می توانند از کوچینگ محتوای الکترونیکی بهره مند شوند، حتی بیشتر از کسب و کارهای بزرگتر. مساله این است که کسب و کارهای کوچک دسترسی و توان مالی برای استخدام کوچینگ محتوای الکترونیکی حرفه ای ندارند تا بتوانند از آن بسیار بهره مند گردند. اما فراموش نکنید که هر هزینه ای برای کوچینگ محتوای الکترونیکی انجام شود، در نهایت سبب می شود تا زودتر و بهتر به اهدافتان دست پیدا کنید.

 

به دلایل زیر ممکن است بخواهید از کوچینگ و مربی تولید محتوای الکترونیکی در آموزش مجازی استفاده نمائید:

 

ممکن است در اینترنت  کلمه تولید محتوای الکترونیکی را سرچ کرده اید و مشغول یادگیری تولید محتوای الکترونیکی به صورت خود آموز شده اید.اما حالاکه وقت عمل فرا رسیده نمیدانید چه کنید و نمی توانید محتوایی جذاب و حرفه ای تولید کنید.اینجاست که مربی و کوچینگ محتوای الکترونکی در کنار شما قرار میگیرد و شما با خیال راحت تمام مراحل تولید محتوای الکترونیکی را با سرعت و به صورت اصولی طی میکنید و محتوای ارزشمندتان را تولید و منتشر می نمائید. 

 

ممکن است در کلاسهای حضوری و یا غیر حضوری که توسط شرکتها و موسسات دیگر برگزار شده شرکت کرده اید اما نتایج مطلوبی نگرفته اید و حالا که وقت عمل فرا رسیده نمیدانید چه کنید و نمی توانید محتوایی جذاب و حرفه ای تولید کنید.اینجاست که مربی و کوچینگ محتوای الکترونکی در کنار شما قرار میگیرد و شما با خیال راحت تمام مراحل تولید محتوای الکترونیکی را با سرعت و به صورت اصولی طی میکنید و محتوای ارزشمندتان را تولید و منتشر می نمائید. 

 

مولف مریم اسماعیلی 

دوره های آموزش تولید محتوا
 

دوره های آموزش تولید محتوای الکترونیکی ویژه ساخت آموزشهای مجازی

 

دوره آموزش تولید محتوای الکترونیکی

◆ دوره آموزش سناریونویسی

◆ دوره آموزش ساخت پادکست آموزشی

 دوره آموزش ساخت فیلم آموزشی

 دوره آموزش ساخت محتوای تعاملی( ساخت محتوای SCORM )

◆  دوره آموزش ساخت اپلیکیشن آموزشی Android

◆ کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی

برای ثبت نام در دوره های تولید محتوای الکترونیکی مراحل زیر را انجام دهید:

✔ تماس با محتوای نو

✔ مشاوره با مسئول ثبت نام دوره ها

✔ در صورت تمایل مشاوره با مدرس دوره ها و ارائه اطلاعات به مدرس دوره جهت اثربخش شدن دوره آموزشی و تنظیم سرفصلها مطابق با نیاز شما 

✔ ثبت نام نهایی و واریز شهریه دوره

✔ برنامه ریزی دقیق روز و تاریخ برگزاری دوره

✔ شروع کلاسها طبق برنامه ریزی

 

دوره های آموزش تولید محتوا، تبلیغات انلاین ، بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ

 

دوره آموزش تولید محتوا

 

◆ دوره آموزش مفاهیم تخصصی سئو و دیجیتال مارکتینگ 

 دوره آموزش مقاله نویسی سایت و نوشتن توضیحات صفحات محصول سئو شده

◆ دوره آموزش ساخت پوستر تبلیغاتی

◆ دوره آموزش ساخت پادکست تبلیفاتی

 دوره آموزش ساخت فیلم تبلیغاتی و فیلم معرفی محصولات و فیلم معرفی خدمات

◆ کوچینگ تولید محتوا

برای ثبت نام در دوره های تولید محتوا ویژه سئو ، تبلیغات اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ مراحل زیر را انجام دهید:

✔ تماس با محتوای نو

✔ مشاوره با مسئول ثبت نام دوره ها

✔ در صورت تمایل مشاوره با مدرس دوره ها و ارائه اطلاعات به مدرس دوره جهت اثربخش شدن دوره آموزشی و تنظیم سرفصلها مطابق با نیاز شما 

✔ ثبت نام نهایی و واریز شهریه دوره

✔ برنامه ریزی دقیق روز و تاریخ برگزاری دوره

✔ شروع کلاسها طبق برنامه ریزی

مطالب پیشنهادی
 

 

هوش مصنوعی وب سایت محتوای نو ، مطالب زیر را به شما پیشنهاد میدهد :

◆ راهبردهای سازمان دهی تولید محتوای الکترونیکی
◆ تعامل درتولید محتوای الکترونیکی
◆ مدرسه مجازی چیست؟ | تولید محتوای الکترونیکی
◆ سفارش تولید محتوا
◆ سفارش تولید محتوای الکترونیکی

 

تمام مقاله های سایت
 

 

تماس با ما
■ آدرس : تهران،میدان ولیعصر،کوچه ولدی-پلاک24-واحد7
■ تلفن : 88476788-021
■ پشتیبانی در ساعات اداری(10 صبح الی 16 عصر): 09191195991
ویزیت : روزهای پنجشنبه با هماهنگی قبلی امکان پذیر است

آموزش تولید محتوا آموزش تولید محتوا آموزش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا


■ سفارش تولید محتوای الکترونیکی


■ سفارش تولید محتوا


دوره های جامع آموزش تولید محتوا


■ آموزش تولید محتوای الکترونیکی آموزشی


■ آموزش تولید محتوا ویژه تبلیغات آنلاین


درباره محتوای نو


ما در حوزه های زیر فعال هستیم:

■  تولید محتوای الکترونیکی ویژه آموزش مجازی و کلاس معکوس

■ تولید محتوا ویژه کسب وکارها و دیجیتال مارکتینگ

■ تولید انواع نرم افزار های آموزش مجازی

■ توانمند سازی سازمانها و موسسات و اشخاص در حوزه تولید محتوا

■ کمک به سازمانها در قالب کوچینگ و مربیگری در راستای تولید محتوا و استقرار انواع سامانه و نرم افزار آموزش مجازی

آشنایی با تولید محتوا


■ محتوای الکترونیکی چیست


■ تولید محتوا چیست


لینکهای مرتبط با تولید محتوا


■ دانلود نمونه محتوای الکترونیکی


■ هزینه تولید محتوای الکترونیکی


دوره های فناوری اطلاعات


■ آموزش طراحی وب سایت (مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت وب اپلیکیشن(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)