تولید محتوای الکترونیکی تخصص ماست

کوچینگ آموزش الکترونیکی در سازمانها چیست؟

کوچینگ (coaching) چیست؟

 

 کوچینگ به معنی مربیگری است اما در ایران وقتی ما کلمه مربی را می شنویم ذهن ما به سمت ورزش و مربیگری ورزشی می رود اما در واقع باید بگویم که مربیگری می تواند در جنبه های دیگر با هدف توسعه معنی پیدا بکند از جمله مربگیری آموزش الکترونیکی در سازمانها ، مربیگری در تجارت ، مربیگری شخصی، مربیگری در آموزش، مربیگری در ارتباط و … . کوچینگ يك رابطه ی حمايتی و دو طرفه است است كه در آن كوچ(مربي) به مراجع خود كمک ميكند تا با تمركز بر هدف انتخاب شده به نتايج مورد نظر دست پيدا كند. کوچ به افراد كمک می كند در زندگی و شغل خود به نتايج دلخواه خود برسند و از اين طريق اهداف شخصی محقق شود.

 

کوچینگ روندی است که جهت بهبود عملکرد افراد و سازمانها  در زندگی حرفه ای، اجتماعی و حتی عاطفی کار می‌کند، به این معنی که در بسیاری از زمینه‌های زندگی، برای پیشرفت و ارتقاء عملکرد می‌توان از کوچینگ کمک گرفت. تمرکز کوچینگ به جای گذشته بر حال و آینده (نزدیک) فرد است و به کنکاش و رفع مسائل و مشکلات گذشته نمی‌پردازند. باور کوچینگ بر این است که افراد بهترین مسیر را خودشان می‌توانند تشخیص دهند و غالبا پاسخ مشکلات افراد، نزد خود آنها است. از این رو در پروسه کوچینگ انتخاب‌کننده و پیش برنده جلسه خود مراجعه‌کننده است و کوچ او فقط نقش یک تسهیلگر را بازی می‌کند.

در حقیقت به نوعی می‌توان گفت که اصطلاحا، کوچینگ به جای اینکه ماهی را در دهان افراد بگذارد، ماهیگیری را، به‌طور غیر مستقیم و به کمک خود مراجعه‌کننده، آموزش می‌دهد خود فرد با کمک کوچ به مناسب ترین و متناسب‌ترین راهکار برای خود می‌رسد.

 

 

کوچینک-سازمانی
 
 

کوچینگ تولیدمحتوای الکترونیکی و آموزش الکترونیکی چیست ؟

 

کوچینگ ( Econtent Provider Coaching  )به مشاوره تخصصی فرد یا گروهی گفته میشود که در کنار شما و تیمتان قرار می گیرد تا به اهداف نهایی خود برسید و آن فرد یا گروه ، تجربیاتشان را حین انجام پروژه در اختیار شما قرار میدهند.

 

چراکوچینگ محتوای الکترونیکی و آموزش الکترونیکی؟

 

برخی سازمانها استانداردهای آموزشی و آموزش الکترونیکی که در راس آنها استاندارد ایزو 10015 و استاندارد Iwa2 است را رعایت نمی کنند و در برخی موارد از وجود آن بی اطلاع هستند.

برخی سازمانها در بحث تولید و انتشار محتوای الکترونیکی بسیار ضعیف عمل میکنند و چابکی لازم در ارائه آموزش الکترونیکی را ندارند.

 

چنانچه تمایل دارید آموزش الکترونیکی ارائه دهید باید مراحل زیر را انجام دهید :

 

1.نیازسنجی آموزش الکترونیکی در سازمان

2.طراحی محتوای آموزش الکترونیکی

3.تولید محتوای الکترونیکی 

4.انتشار محتوای الکترونیکی

5.ارزیابی اثربخشی آموزش الکترونیکی

 

 

کوچینگ سازمانی
 

به دلایل زیر ممکن است بخواهید از کوچینگ آموزش الکترونیکی استفاده نمائید:

 

1.تجربه و یا دانش نیازسنجی آموزش الکترونیکی در سازمان را ندارید

2.تجربه و یا دانش طراحی محتوای آموزش الکترونیکی را ندارید

3. تجربه و یا دانش انواع روشهای تولید محتوای الکترونیکی را ندارید

4.تجربه و یا دانش پیاده سازی سامانه و نرم افزارهای آموزش الکترونیکی و انتشار محتوای الکترونیکی را ندارید

5.تجربه و یا دانش ارزیابی اثربخشی آموزش الکترونیکی را ندارید

 

کارمندان خود را با کوچینگ سازمانی شادتر کنید.

 

بر هیچ فردی پوشیده نیست که کوچینگ سازمانی تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا عملکرد هر گروهی را به بالاترین سطح ممکن برسانند. هر فردی، از موسسان گوگل گرفته تا گروه راک متالیکا، به نقش کوچ‌ها در رساندن آنها به جایگاه فعلی‌شان (یا نگه داشتن آنها در جایگاهی که در آن قرار دارند) اذعان دارند.

 

کوچینگ سازمانی
 
 

کاربرد کوچینگ سازمانی چیست؟

 

1.کوچینگ سازمانی به کارمندان در مشارکت و شاد زیستن کمک می‌کند.

طبق نظرسنجی 2015 Gallup «مدیران تا 70 درصد عامل انواع مشارکت کارمندان هستند.» به‌علاوه، یک نفر از هر دو نفر کارمند «کارش را به‌خاطر خلاصی از شر مدیرش رها کرده است.» مدیران خبره مشوق مشارکت کارمندان هستند و ثابت شده است کوچینگ باعث ارتقای مهارت‌های مدیریتی از جمله برقراری ارتباط، ایجاد اعتماد، حل مسئله، بازخورد و تمام مسایلی است که سبب بهبود میزان حفظ کارمندان می‌شود.

2.کوچینگ سازمانی سبب بالا رفتن سودتان می‌شود.

گزارش 2012 McKinsey نشان داد سازمان‌هایی که کارمندان‌شان مشارکت بالایی در شرکت از خود نشان می‌دهند با 60 درصد احتمال بیشتر در اولین یک چهارم سلامت کسب‌وکار قرار می‌گیرند.

3.کوچینگ سازمانی اثربخشی مهارت‌ها را افزایش می‌دهد.

آقای مارک هورویچ، همکار Bain & Company، و مدیر ارشد در سِمت رهبری Meredith Whipple می‌نویسد: «شرکت‌ها، نه فقط در سلسله مراتب مرسوم، بلکه در کل سازمان به مدیران الهام‌بخش نیاز دارند» و اینکه می‌توان و باید چنین مهارت‌هایی را توسعه بخشید. در حقیقت، تحقیقات نشان می‌دهد رهبران الهام‌بخش تأثیر مثبت و قابل اندازه‌گیری‌ای بر روی بهره‌وری کارمندان، تعهدات، رضایت و حفظ آنها در سمت‌شان دارند.

4. کوچینگ سازمانی عامل دستیابی به عملکرد واقعی است.

کوچینگ ریشه در علوم رفتاری دارد و سبب تغییرات رفتاری واقعی می‌شود. طبق گزارش فدراسیون بین‌المللی کوچینگ، کوچینگ سبب ارتقای عملکرد شغلی، کارآمدی تیمی، مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌های مدیریت زمان و غیره می‌شود. و «اکثریت شرکت‌ها (86 درصد) اظهار داشته‌اند در حداقل موارد توانسته‌اند سرمایه‌گذاری‌شان در کوچینگ را بازپس گیرند.

5. افراد دوست دارند آموزش ببینند، نه اینکه مدیریت شوند.

کارمندان دوست دارند صدایشان شنیده شود، برایشان ارزش قائل شوند و همیشه در حال پیشرفت باشند؛ 22 درصد از افراد هزاره سوم به دنبال پیشرفت حرفه ای، بیش از هر منفعت شغلی دیگر، هستند. کوچینگ سازمانی مهارت‌هایی به مدیران آموزش می‌دهند که در جریان حمایت از کارمندان‌شان به آنها یاری می‌رساند.

6 .کاربرد کوچینگ سازمانی در تولید فرهنگ خوب.

فرهنگ، به تمام معنا، شیوه مستمر رفتاری است. کوچینگ شیوه‌ای عالی جهت شکل‌دهی فعالانه و بهبود رفتارها در سازمان‌تان محسوب می‌شود. با ایجاد فرهنگ کوچینگ در شرکت‌تان، می‌توانید به شکل فعال از کارمندان‌تان در یادگیری مهارت‌های جدید و تبدیل آنها به نوعی رهبر دلخواه‌تان در سازمان برای مدت‌های طولانی پشتیبانی کنید.
 

 

تماس با ما
■ آدرس : تهران،میدان ولیعصر،کوچه ولدی-پلاک24-واحد7
■ تلفن : 88476788-021
■ پشتیبانی بعد از ساعات اداری : 09191195991
ویزیت : روزهای پنجشنبه با هماهنگی قبلی امکان پذیر است

اینستاگرام در حوزه تولید محتوا

سفارش تولید محتوا


■ سفارش تولید محتوای الکترونیکی


■ سفارش تولید محتوا


دوره های جامع آموزش تولید محتوا


■ آموزش تولید محتوای الکترونیکی آموزشی


■ آموزش تولید محتوا ویژه تبلیغات آنلاین


درباره محتوای نو


ما در حوزه های زیر فعال هستیم:

■  تولید محتوای الکترونیکی ویژه آموزش مجازی و کلاس معکوس

■ تولید محتوا ویژه کسب وکارها و دیجیتال مارکتینگ

■ تولید انواع نرم افزار های آموزش مجازی

■ توانمند سازی سازمانها و موسسات و اشخاص در حوزه تولید محتوا

■ کمک به سازمانها در قالب کوچینگ و مربیگری در راستای تولید محتوا و استقرار انواع سامانه و نرم افزار آموزش مجازی

آشنایی با تولید محتوا


■ محتوای الکترونیکی چیست


■ تولید محتوا چیست


لینکهای مرتبط با تولید محتوا


■ دانلود نمونه محتوای الکترونیکی


■ هزینه تولید محتوای الکترونیکی


دوره های فناوری اطلاعات


■ آموزش طراحی وب سایت (مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت وب اپلیکیشن(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)