تولید محتوای الکترونیکی تخصص ماست

نرم افزار تولید محتوای الکترونیکی و نرم افزار آموزش مجازی

نرم افزار تولید محتوای الکترونیکی  و نرم افزار آموزش مجازی


عنوان محصول : نرم افزار آموزش مجازی
عنوان تجاری محصول : نرم افزار تدریس مجازی

 

 

نرم افزار آموزش مجازی چیست ؟

 

نرم افزاری است که روی کامپیوتر یا لپ تاپ مدرس نصب میگردد.مدرس با استفاده از این نرم افزار توانایی ساختن فیلم آموزشی و تولید محتوای الکترونیکی رو پیدا خواهد نمود.این نرم افزار با استفاده از یک قلم نوری که به کامپیوتر یا تبلت متصل میشود امکان نوشتن روی تخته دیجیتالی را به شما خواهد داد و در نهایت تمام مراحل تدریس بصورت فیلم آموزشی ، ضبط شده ، و مدرس میتواند آنرا در دسترس مخاطبان خود قرار دهد.


چه نوع فیلمهای آموزشی را میتوان توسط این نرم افزار ساخت؟

 

■ برای ساختن فیلمهای آموزشی که نیاز دارند ، مدرس مراحل حل یک مسئله را از ابتدا تا انتها آموزش دهد .(مثل ساخت فیلم آموزشی درس ریاضی ، ساخت فیلم آموزشی درس فیزیک و یا ساخت فیلم اموزشی درس شیمی  و کلیه دروسی که نیاز به نوشتن و حل مسئله یا اثبات دارند )

■ برای ساختن محتوای الکترونیکی دروسی که مدرس بتواند روی بخشی از تصویر کتاب با  رنگها و قلمهای متعدد و جذاب تدریس کند و نمودارهای متنوعی را رسم و با دستخط خودش روی تصاویر بنویسد.(مثل تولید محتوای الکترونیکی درس زیست ، تولید محتوای الکترونیکی درس علوم ، تولید محتوای الکترونیکی درس جغرافی و ....)

■ برای ساختن فیلم آموزشی که مدرس نیاز دارد با قلمهای رنگارنگ روی تخته های رنگی با تنوع رنگی زیبا اقدام به تدریس و تولید محتوای الکترونیکی نماید.

 

نرم افزار اموزش مجازی و تولید محتوای الکترونیکی

نرم افزار آموزش مجازی  وتولید محتوای الکترونیکی


چرا یک استاد یا مدرس به نرم افزار ساخت فیلم آموزشی نیاز دارد؟

 

تولید محتوای الکترونیکی بصورت فیلم آموزشی یکی از مهارتهایی میباشد که هر مدرس ، معلم و استادی باید داشته باشد.شاید نوشتن روی تخته گچی یا نوشتن روی تخته وایت برد هنوز جذاب باشد.اما روش تدریس سنتی ، با وجود فراگیر شدن اینترنت و در دسترس بودن انواع محتوای آموزشی جذاب در فضای مجازی جایگاه خود را از دست خواهد داد و فراگیران شما انتظارات بالاتری از مدرسشان خواهند داشت.

اگر پیشرفت نکنید و بخواهید به سبک قدیم تدریس کنید  ، کلاسداری ، آموزش و انتقال مباحث آموزشی برایتان کار خسته کننده و طاقت فرسایی میشود.این مشکل شما نیست.بلکه فضای قدرتمند مجازی و نیروی پرتوان تکنولوژی و بخصوص تکنولوژی آموزشی است که مشخص میکند شما باید به کدام سمت و سو حرکت کنید.پس اگر خودتان را به ابزارهای نوین تدریس مسلح نکنید ، از سیستم آموزشی کنار گذاشته خواهید شد.همین الان تصمیم بگیرید تولید محتوای الکترونیکی ، آموزش مجازی و تدریس جذاب را در دستور کار خود قرار دهید.

 


در صورت عدم تهیه نرم افزار چه اتفاقی رخ میدهد ؟

 

تولید محتوای الکترونیکی بصورت ساخت فیلم آموزشی ، یک کار جذاب و پرنشاط میباشد.مثل این است که شما چیز جدیدی خلق میکنید.اما اگر از ابزارهای نادرست استفاده کنید ، همین کار جذاب و همین کار نشاط آور برایتان کاری ملال آور خواهد شد و تا اسم تولید محتوا به میان می آید ، مغز شما دو حالت را پیش رویتان قرار می دهد:

الف : برو در اینترنت سرچ کن : دانلود محتوای الکترونیکی آماده .و بعدش ببین محتوای الکترونیکی ، فیلم یا تصویر آماده ای هست که کپی کنی بدی بره و از شرش خلاص بشی!!!!!!

ب:بیخیالش شو و بهشون بگو تولید محتوای الکترونیکی کار من نیست و من نمیتونم انجام بدم. 

ما دیدیم که میگیم.(علامت چشمک) 

وقتی قوانین و اصول تولید محتوای الکترونیکی و اصول ساخت فیلم آموزشی رو بدونید و با ابزارهاش آشنا باشید و ابزارهای درست رو در زمانِ درست استفاده کنید ، میتونید خیلی سریع ، به راحتی ساعتها محتوا تولید کنید .بدون اینکه خسته بشید.بدون اینکه محتوایی رو از کسی بگیرید یا بدون اینکه محتوایی رو دانلود کنید. 

 

نرم افزار تولیدمحتوا و آموزش تولید محتوا الکترونیکی

 


آیا نرم افزار تدریس مجازی ، جایگزین هم دارد که بتونیم بدون هزینه ، محتوای الکترونیکی تولید کنیم و فیلم آموزشی بسازیم؟

بله.نرم افزارهای رایگان بسیاری برای تولید محتوای الکترونیکی و ساخت فیلم آموزشی وجود دارد.اما ممکن است مناسب نوشتن نباشند.

 تولید محتوای الکترونیکی با پاورپوینت

 

مزایای کلیدی : درست کردن سریع و آسان صفحات محتوای الکترونیکی و فیلمبرداری از اسلایدها.نوشتن روی اسلاید هم یکی دیگر از مزیتهای خوب این نرم افزار است.

معایب کلیدی : هنگام نوشتن امکان تغییر رنگ قلم وجود ندارد (در حال حاضر که این متن نوشته میشود این امکان وجود ندارد.شاید در اینده این امکان اضافه شود).همچنین امکان تغییر سایز قلم هنگام نوشتن و فیلمبرداری از اسلاید وجود ندارد.مدرس باید بتواند زمان تدریس خیلی سریع سایز قلم و رنگ قلم را تعویض نماید که این امکان در پاور پوینت وجود ندارد. 

 

 تولید محتوای الکترونیکی با PAint

 

مزایای کلیدی : درست کردن سریع و آسان صفحات محتوای الکترونیکی و فیلمبرداری از بومی که برای نقاشی و نوشتن است.

معایب کلیدی : هنگام نوشتن امکان تغییر رنگ قلم وجود ندارد (در حال حاضر که این متن نوشته میشود این امکان وجود ندارد.شاید در اینده این امکان اضافه شود).همچنین امکان تغییر سایز قلم هنگام نوشتن و فیلمبرداری از اسلاید وجود ندارد.مدرس باید بتواند زمان تدریس خیلی سریع سایز قلم و رنگ قلم را تعویض نماید که این امکان در پاور پوینت وجود ندارد. امکان قراردادن تصویر روی صفحه برای نوشتن وجود ندارد و این کار به سختی برای مدرس فراهم میشود .یک مدرس زمان تدریس نباید درگیر کارهای حاشیه ای شود .تمرکز مدرس فقط و فقط باید روی تدریس ، آموزش ، ساخت فیلم و تولید محتوای الکترونیکی باشد.

 

 تولید محتوای الکترونیکی با تخته وایت برد

 

مزایای کلیدی : درست کردن سریع و آسان صفحات محتوای الکترونیکی و فیلمبرداری از مدرس هنگام نوشتن روی تخته وایت برد .

معایب کلیدی : نیاز به دوربین خیلی با کیفیت دارد .نیاز به میکروفن و سیستم صدابرداری حرفه ای دارد.نیاز به نورپردازی حرفه ای دارد.نیاز به فیلمبردار دارد.اگر مدرس وسط کار مطلبی را فراموش کند کل مطالب یا بخش عمده ای از آموزشها مجدد باید ضبط شود.امکان استفاده از تصاویر و نوشتن روی تصاویر وجود ندارد.امکان استفاده از رنگهای جذاب وجود ندارد.امکان استفاده از زمینه های رنگی وجذاب برای تدریس وجود ندارد.بازم بگیم؟؟؟؟

 

 تولید محتوای الکترونیکی با ویدئوپروژکتور

 

مزایای کلیدی : درست کردن سریع و آسان صفحات محتوای الکترونیکی و فیلمبرداری از مدرس هنگام نوشتن روی تخته وایت برد .

معایب کلیدی : نیاز به دوربین خیلی با کیفیت دارد .نیاز به میکروفن و سیستم صدابرداری حرفه ای دارد.نیاز به نورپردازی حرفه ای دارد.نیاز به فیلمبردار دارد.اگر مدرس وسط کار مطلبی را فراموش کند کل مطالب یا بخش عمده ای از آموزشها مجدد باید ضبط شود.

 

ما تمام این روشها رو سالها پیش تست کردیم.میخواستیم هزینه نکینم و از ابزارهای رایگان استفاده کنیم.اما هر کدوم یه داستان و یه مشکلی داشت.مجبور شدیم بشینیم نرم افزار تدریس رو اول برای خودمون و بعد برای مشتریان عزیزمون تولید کنیم که اونها هم بتونن به سادگی فیلم آموزشی تولید کنن.


آیا این نرم افزار مناسب همه معلمین ، مدرسین و اساتید میباشد ؟

خیر.این نرم افزار مناسب همه نیست.حتی مناسب آموزش همه دروس هم نیست.

فقط مناسب دروس و مباحثی میباشد که نیاز به نوشتن دارد.مثلا:

 تولید محتوای الکترونیکی درس حسابداری:

 

در زمان ساخت فیلم آموزشی مدرس نیاز دارد جداول معروف به جدول T ، بدهکار ، بستانکار و کلی اطلاعات رو دارد جداول خالی کنه تا دانش آموز یا دانشجو با این مباحث و بحثهای تئوری حسابی آشنا بشه و دانشش افزایش پیدا کنه که بتونه بعدن با نرم افزارهای حسابداری خوب کار کنه.بحثهای عملی رو همه خوب یاد میگیرن.کمبود دانش در بحثهای تئوری بخوبی مشهوده.

 

 تولید محتوای الکترونیکی درس زیست:

 

نوشتن روی تصاویر مربوط به بخشهای مختلف بدن یا نوشتن روی تصاویر مربوط به گیاهان مختلف .وقتی استاد با قلم نوری اینکارو انجام میده و تدریسش فیلم تهیه میکنه جذابیت بسیار بالایی برای مخاطبش داره.بخصوص اگر صدای خود استاد هم روی فیلم باشه.

 

 تولید محتوای الکترونیکی درس شیمی

 

 پیوند کووالانسی برای منی که دارم این متن و مینوسم خیلی دردناک بود.اصلا نمیخواستم درس شیمی رو یاد بگیرم.حالا که فکر میکنم مشکل از شیمی نبوده.مشکل از روش تدریس درس شیمی بوده.جذاب نبوده.رنگی نبوده.امکان تکرار برام فراهم نبوده.شروع و پایان درست وحسابی از درس شیمی نداشتم.

حالا با نرم افزار تدریس مجازی ،مدرس شیمی میتونه صفر تا صد کتاب شیمی رو به همراه تصاویر صفحات کتاب یا هر تصویری که دوس داره در نرم افزار تدریس باز کنه . شروع کنه به تدریس کردن. آموزش بده و از تدریسش فیلم تهیه کنه.اونم با یه سناریوی آموزشیِ جذاب و اثربخش.

 

 تولید محتوای الکترونیکی درس فیزیک

 

فیزیک که عشق همه ماست (حداقل برای من اینجوری بوده.)اما درس فیزیک هم مثل درس شیمی اگر رنگارنگ تدریس نشه.فرمولهاش درست وحسابی اثبات نشه و خلاصه تدریسش رنگارنگ نباشه میتونه ملال آور و خسته کننده باشه.بخصوص در عصر اینترنت ، فناوری اطلاعات و گوشی و تبلت ، معلم یا مدرس یا استادی اگر نتونه محتوا تولید کنه و تدریس مجازی داشته باشه میتونه یک فاجعه باشه (اگر هم در این روزها فاجعه نباشه قطعن در آیند این اتفاق خواهد افتاد .میتونید این جمله رو یادداشت کنید و چند ماه بعد بهش مراجعه کنید .چون تغییرات در آموزش ، آموزش الکترونیکی و آموزش مجازی به سرعت برق و باد داره اتفاق می افته.)

مدرس فیزیک میتونه صفر تا صد کتاب فیزیک رو در نرم افزار تدریس آموزش بده ، محتوای الکترونیکی تولید کنه و یه مجموعه فیلم آموزشی تولید کنه.تمام فرمولهای فیزیک رو میتونه با قلم نوری تدرس کنه ، اموزش بده و اثبات کنه و روی شکلهای کتاب وشکلهای دلخواهش که روی تخته قرار میده ، با قلمهای رنگارنگ و متنوع بنویسه .با تدرس مجازی ،  هم خود مدرس از آموزش و تولید محتوا لذت می بره (باز هم میگیم اگر طبق اصول و روشهایی که ما میگیم جلو بره و سلیقه ای محتوای الکترونیکی تولید نکنه )و هم مخاطبش عاشق یادگیری میشه (اینجاست  که کلاس معکوس آفریده میشه و شکل میگیره).

 تولید محتوای الکترونیکی درس ریاضی

 

خوب بریم سراغ روش تدریس مجازی ریاضی توسط نرم افزار تدریس مجازی.

مدرس میتونه صفر تا صد کتاب ریاضی رو در نرم افزار تدریس با استفاده از قلم نوری تدریس کنه.میتونه روی جداول و تصاویر کتاب بنویسه و تمام مباحث رو اموزش بده.اونهم از نوع مجازیش.رنگارنگ و خیلی شیک.

 

 تولید محتوای الکترونیکی درس زبان انگلیسی

 

مدرس میتونه کتاب انگلیسی رو در نرم افزار تدریس باز کنه ، با استفاده از قلم نوری ، روی هر صفحه از کتاب ، روی هر جدول ، و در هر قسمت دلخواهی که مدنظرش هست با قلمهای رنگارنگ بنویسه و آموزش بده و فیلم آموزشی درس زبان انگلیسی رو به راحتی بسازه و در اختیار مخاطبانش قرار بده.

 

دیگه بسه. چند تا درس دانشگاهی هم نام ببریم که اساتید دانشگاهی شاکی نشن.

 

 تولید محتوای الکترونیکی درس ریاضیات مهندسی یا درس استاتیک

این درسها بخصوص درس استاتیک در بین دانشجویان فنی و مهندسی به افتاتیک معروفه.اساتید میتونن با استفاده از نرم افزار تدریس مجازی ، کلیه مباحث این کتابها رو آموزش بدن و از مراحل آموزش و اثبات فرمولها و حل تمرینها فیلم آموزشی بسازن و تولید محتوای الکترونیکی حرفه ای انجام بدن.بدون اینکه اساتید بخوان درگیر مسائل حاشیه ای و نرم افزارهای متعدد بشن میتونن تولید محتوا انجام بدن.

 

 تولید محتوای الکترونیکی درس منطق فازی

 

درس منطق فازی از اون تیپ درسهاست که مدرس باید فرمولهای متفاوتی رو آموزش بده ، اثبات کنه .استاد میتونه با یه قلم نوری ، صفحات کتاب و یا هر تصویری که مد نظرش هست رو در نرم افزار باز کنه و شروع کنه به آموزش دادن و از مراحل تدریس و آموزش فیلم آموزشی بسازه.استاد منطق فازی میتونه در مدت زمان خیلی کم مثلن دو الی سه روز با روشهایی که ما آموزش میدیم کل یک کتاب رو به محتوای الکترونیکی تبدیل کنه.بدون اینکه نیاز باشه کامپیوتر رو حرفه ای باشه یا درگیر یکسری نرم افزارهای مختلف بشه .

ما کاری میکنیم ، اساتید و مدرسین به خودشون و دیگران بگن :ساخت فیلم آموزشی و تولید محتوای الکترونیکی  که اینقدر ساده بود چرا زودتر انجامش ندادم.


امکانات نرم افزار ساخت فیلم آموزشی :

 تعیین اندازه قلم در زمان تدریس

 تغییر رنگ قلم در زمان تدریس

 تغییر رنگ زمینه تخته دیجیتال

 امکان قرار دادن تصویر مورد نظر روی تخته دیجیتال


 

آیا دوره اموزشی برای کار با نرم افزار تدریس مجازی در نظر گرفته شده است ؟

بله .آموزش کار با نرم افزار ، بلافاصله پس از خرید نرم افزار برای شما برگزار خواهد شد.

اما برای ساخت فیلم آموزشی و تولید محتوای الکترونیکی بصورت حرفه ای ، دوره های جداگانه ای در نظر گرفته شده است.این نرم افزار فقط ابزار تدریس مجازی را در اختیار شما قرار میدهد و کار شما برای نوشتن و ساخت فیلم اموزشی را راحت و سریع میکند.

اما برای نوشتن سناریوی آموزشی ، ساخت پادکست آموزشی و در نهایت ساخت فیلم آموزشی باید جداگانه آموزش ببینید.


توصیه ای به کرک کنندگان گرامی :

ما در مجموعه محتوای نو یکسری Geek (خوره ) در حوزه آموزشی هستیم.اون چیزی که ما رو متمایز کرده ابزار و تولید ابزارهای آموزش الکترونیکی نیست.

بلکه عشق و علاقه ما به بحث آموزش هست که باعث شده ما بمونیم و ادامه بدیم.

پس اگر مثل ما دیوانه آموزش دادن نیستید ، حتی با کرک کردن و انتشار این نرم افزار و حتی تولید نرم افزار مشابه هم احتمال موفقیتتون نزدیک به صفره.

ما دیوانگان آموزشیم و هر روز مسیرهای جذاب تر رو برای مشتریانمون خلق میکنیم....


چه دوره هایی رو برای ساخت فیلم آموزشی با نرم افزار تدریس باید و باید بگذرونیم:

همونطور که گفتیم اگر ابزار داشته باشید ، اما روش استفاده صحیح و اصولی از ابزار رو بلد نباشید ، ابزار به کمکتون نمیاد.برای آموزش مجازی باید  روانشناسی در فضای مجازی، جامعه شناسی در فضای مجازی مجازی  ، انگیزش در فضای مجازی، مهارت فن بیان در فضای مجازی ، مهارت گویندگی در فضای مجازی ، مهارت تدریس کردن در فضای مجازی، مهارت ارتباط با مخاطب در فضای مجازی و کلی مبحث دیگرو بدونید.این مباحث در دوره های زیر اموزش داده میشه :

 دوره اموزش سناریو نویسی ویژه تولید محتوای الکترونیکی (روانشناسی آموزشی و نحوه نگارش و گویش متون اموزشی و نحوه انتقال مطالب و جامعه شناسی آموزشی)

 دوره آموزش ساخت پادکست آموزشی + گویندگی و فن بیان مجازی

 دوره آموزش ساخت فیلم آموزشی 


 

نحوه خرید نرم افزار :

 

هزینه مربوط به خرید این نرم افزار را میتوانید از جدول شماره  4 از صفحه تعرفه دوره ها و خدمات استخراج ، و سپس توسط یکی از مراحل ذکر شده اقدام به خرید نمائید.(به علت نوسانات قیمتها ، آخرین قیمت اعلام شده در صفحه لیست دوره ها و خدمات ملاک محتوای نو میباشد)

خرید حضوری در دفتر محتوای نو :

میتوانید با مراجعه به دفتر محتوای نو ، خرید خود را به صورت حضوری انجام دهید.

خرید حضوری در محل کار مشتریان :

با محتوای نو تماس بگیرید و درخواست خرید حضوری خود را اعلام نمائید.کارشناسان فروش در سریعترین زمان ممکن پکیج کامل این نرم افزار را در محل کار شما تحویلتان می نمایند . (پرداخت 10 درصد از مبلغ نرم افزار جهت نهایی کردن خرید ، قبل از مراجعه کارشناس فروش الزامی میباشد ).

خرید اینترنتی یا کارت به کارت :

میتوانید مبلغ نرم افزار را به صورت کارت به کارت به شماره حساب درج شده در صفحه تماس با ما واریز نمائید .به محض پرداخت کارشناسان بخش فروش ، لینک دانلود نرم افزار را برای شما ارسال می نمایند.

 

دوره آموزش حضوری و آموزش سنتی تمام شده است
آموزشهای خود را بصورت مجازی و الکترونیکی ارائه کنید
با محتوای نو ، محتوای نو ارائه کنید

مطالب پیشنهادی
 

 

هوش مصنوعی وب سایت محتوای نو ، مطالب زیر را به شما پیشنهاد میدهد :

◆ آموزش تولید محتوای الکترونیکی و آموزش ساخت پادکست آموزشی
◆ ویژگی های تولید محتوای آموزشی چیست؟ | تولید محتوای الکترونیکی
◆ وبینار چیست و چه کاربردی دارد؟ | تولید محتوای الکترونیکی
◆ چگونه با تولید محتوای الکترونیکی یا آموزش مجازی کسب درآمد کنیم؟
◆ انواع سامانه آموزشی | تولید محتوای الکترونیکی

 

تمام مقاله های سایت
 

 

تماس با ما
■ آدرس : تهران،میدان ولیعصر،کوچه ولدی-پلاک24-واحد7
■ تلفن : 88476788-021
■ پشتیبانی در ساعات اداری(10 صبح الی 16 عصر): 09191195991
ویزیت : روزهای پنجشنبه با هماهنگی قبلی امکان پذیر است

آموزش تولید محتوا آموزش تولید محتوا آموزش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا


■ سفارش تولید محتوای الکترونیکی


■ سفارش تولید محتوا


دوره های جامع آموزش تولید محتوا


■ آموزش تولید محتوای الکترونیکی آموزشی


■ آموزش تولید محتوا ویژه تبلیغات آنلاین


درباره محتوای نو


ما در حوزه های زیر فعال هستیم:

■  تولید محتوای الکترونیکی ویژه آموزش مجازی و کلاس معکوس

■ تولید محتوا ویژه کسب وکارها و دیجیتال مارکتینگ

■ تولید انواع نرم افزار های آموزش مجازی

■ توانمند سازی سازمانها و موسسات و اشخاص در حوزه تولید محتوا

■ کمک به سازمانها در قالب کوچینگ و مربیگری در راستای تولید محتوا و استقرار انواع سامانه و نرم افزار آموزش مجازی

آشنایی با تولید محتوا


■ محتوای الکترونیکی چیست


■ تولید محتوا چیست


لینکهای مرتبط با تولید محتوا


■ دانلود نمونه محتوای الکترونیکی


■ هزینه تولید محتوای الکترونیکی


دوره های فناوری اطلاعات


■ آموزش طراحی وب سایت (مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت وب اپلیکیشن(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)