سامانه LMS | تحت وب | کتاب محور

سامانه LMS  | تحت وب |  کتاب محور

 تولید محتوای الکترونیکی بر اساس محتوای کتاب


آموزش الکترونیکی چیست:

آموزشی که توسط کتابهای الکترونیکی ، پادکست های صوتی ( فایل صوتی آموزشی ) ، ویدئوهای آموزشی ( فیلم آموزشی ) ، آموزشهای تعاملی ( نرم افزار آموزشی اینتراکتیو ) ، اپلیکیشن آموزشی تحت اندروید ، وراکتاب  ( کتاب الکترونیکی پیشرفته که فقط یک کتاب نیست و امکانات بسیار زیادی دارد ) ، انواع سامانه LMS ارائه میشود را آموزش الکترونیکی میگویند که برای هر کدام از موارد مطرح شده دنیایی حرف و بحث و روش وجود دارد .


سامانه LMS چیست : 

سامانه LMS  همان Learning Management System میباشد که عنوان فارسی شده آن سیستم مدیریت یادگیری میباشد.تمرکز سامانه LMS روی آموزش و یادگیری میباشد.یعنی مدیری سامانه LMS  و اساتید و معلمین میتوانند انواع محتوای الکترونیکی را جهت آموزش روی سامانه بارگزاری نمایند ( محتوای الکترونیکی را آپلود نمایند ) و فراگیران با دریافت محتوا آموزش ببینند .


سامانه LMS تحت وب چیست :

زمانی که شما تصمیم میگیرید تا محتوای الکترونیکی و آموزشهای خود را از طریق وب سایت و مرورگر به مخاطبان خود ارائه دهید ، باید سامانه LMS شما تحت وب باشد.یعنی به عنوان مثال کاربر مرورگر خود را باز میکند و آدرس سامانه  LMS که مختص شماست را وارد میکند و وارد سامانه میشود ، درس خود را انتخاب و به محتوای آن بصورت آنلاین دسترسی پیدا میکند و آموزش می بیند.محتوای نو اسم این نو سامانه را وب LMS نامگذاری نموده است.


سامانه LMS تحت موبایل چیست  :

زمانی که شما تصمیم میگیرید جهت راحتی کاربران و فراگیران یک اپلیکیشن آموزشی برایشان پیاده سازی نمائید تا براحتی بتوانند به سرعت هر چه تمام اپلیکیشن آموزش را نصب و  هر بار فقط با یک اشاره اجرا نمایند و حتی زحمت وارد نمودن آدرس سامانه LMS را به خود ندهند و به سرعت درس مورد نظر را انتخاب و به محتوای الکترونیکی و آموزشهایی که شما برای آنها در نظر گرفته اید بصورت آنلاین دسترسی پیدا نمایند و آموزش ببینند.محتوای نو اسم این سامانه را موبایل LMS نامگذاری نموده است .


سامانه LMS تحت ویندوز چیست  :

زمانی که شما تصمیم میگیرید محتوای الکترونیکی و آموزشهای خود را از طریق کامپیوتر و یک نرم آموزشی آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار دهید از سامانه LMS تحت ویندوز میتوانید استفاده نمائید.فراگیران و مخاطبان شما سامانه LMS تحت ویندوز را نصب میکنند و به محتوای الکترونیکی و آموزشهای شما بصورت آنلاین دسترسی پیدا میکنند.حتی میتوانند محتوای الکترونیکی را دانلود نمایند و بارها و بارها محتوای الکترونیکی و آموزشها را مرور نمایند.کاربران میتوانند با راحتی دوره مورد را انتخاب ، فصلهای موجود و مبحث مورد نظر را انتخاب و به انواع محتوای الکترونیکی که شما از طریق پنل مدیریتی بارگزاری نموده اید (آپلود کرده اید ) دسترسی پیدا کنند و آموزش ببینند.محتوای نو اسم این نوع سامانه را ویندوز LMS نامگذاری نموده است.


سامانه LMS یکپارچه چیست :

نیاز نیست برای سازمان ، موسسه یا شرکتتان سه سامانه LMS مجزا خریداری کنید .محتوای نو ، هر سه نوع سامانه را برای شما پیاده سازی مینماید و کاربرانتان از هر سه روش و با هر سه نوع سامانه میتوانند به محتوای الکترونیکی وآموزشهایی که شما برای آنها در نظر گرفته اید دسترسی داشته باشند وآموزش ببینند.

یکپارچه بودن سامانه های LMS  یعنی کاربرانتان ، هم از طریق وب LMS ، هم از طریق موبایل LMS  و هم از طریق ویندوز LMS به محتوای الکترونیکی و آموزشها دسترسی دارند.کاربران انتخاب میکنند کدام سامانه برایشان راحتتر است و از همان طریق اموزش میبینند.این یعنی احترام به ذائقه مخاطب.ذائقه فقط مختص رستوران نیست.در آموزش و یادگیری نیز باید به ذائقه و نوع آموزش و نوع یادگیری مخاطبان توجه ویژه داشت.


سامانه LMS دوره محور چیست :

آموزشهایی که سرفصلهای آن بر اساس کتاب خاصی نیست و مدرس دوره یا استاد مشخص میکند چه سرفصلهایی تدریس شود و چه مباحثی آموزش داده شود.معمولن آموزشهایی که در شرکتها و سازمانها به مخاطبان ارائه میشود از این نوع میباشد.برای برگزاری دوره های آموزش الکترونیکی دوره محور میتوانید از سامانه های LMS  که میتوانند انواع محتوای الکترونیکی بر اساس دوره های متعدد را بارزگذاری نمایند استفاده نمائید.

مثالی از دوره های آموزشی که میتوانند روی سامانه LMS  که مختص برگزاری دوره میباشد  :

مثال 1 : دوره آموزش بانکداری الکترونیکی بصورت مجازی

مثال 2 : دوره آموزش بازاریابی و فروش بصورت مجازی

مثال 3 :دوره آموزش کارآفرینی بصورت مجازی

مثال 4 : دوره آموزش گویندگی و فن بیان بصورت مجازی

مثال 5 : دوره بعدی را شما مشخص کنید....


سامانه LMS کتاب محور چیست:

آموزشهایی که بر اساس کتاب درسی یا کتاب آموزشی میباشد.دوره هایی که فراگیران موظفند بر اساس سرفصلهای کتاب یا جزوات ویژه ای آموزش ببینند و مدرسان موظفند بر اساس کتاب تولید محتوای الکترونیکی انجام دهند .مثل کتابهای درسی مدارس.مثل کتابهای درسی دانشگاه و مثل کتابهایی که ممکن است در سازمانها و شرکتها و موسسات مورد استفاده قرار بگیرد.نمونه ای دیگر مثل آموزشگاههای موسیقی که بر اساس کتاب یا جزوه ای خاص باید آموزش بدهند و استاد طبق همان کتاب محتوای الکترونیکی تولید و در سامانه بارگزاری می نماید.


سامانه LMS مناسب شما کدام است:

خیلی از سازمانها ، شرکتها و حتی مدارس و موسسات آموزشی ، LMS هایی را خریداری و نصب مینمایند که مناسب آموزش برای فراگیران آنها نیست و چنان درگیر ابزارهای آموزش الکترونیکی شده اند که از موضوع اصلی که انتخاب صحیح سامانه آموزش الکترونیکی و انتخاب سامانه LMS میباشد دور شده اند و بخاطر هیمن موضوع نتیجه دلخواه را دریافت نمی نمایند.

منظور از نتیجه دلخواه میتواند تغییر در رفتار فراگیران ، فروش بیشتر ، بهبود ارتباط با مشتریان ، کسب نمره بالاتر و یا هر پارامتر دیگری باشد .


مشاوره نصب و خرید سامانه LMS :

چنانچه تا اینجای مطالب را مطالعه و هنوز نمی دانید داستان از چه قرار است و میخواهید اطلاعات بیشتری داشته باشید میتوانید با محتوای نو تماس گرفته و مشاوره بگیرید.


 

امکانات سامانه LMS | تحت وب | کتاب محور:

بخش مدیریت سامانه :

بخشی که مدیر سامانه میتواند انواع محتوای الکترونیکی را بارگزاری نماید ( آپلود محتوای الکترونیکی )و به اطلاعات فراگیران دسترسی داشته باشد ، به پیامها پاسخ بگوید ، و بخش کنترل کاربران را به عهده داشته باشد بخش مدیریت سامانه LMS  گفته میشود که شامل ماژول های زیر است (شامل بخشهای زیر است) :

■ ثبت کتاب جدید

■ ثبت صفحات کتاب

■ ثبت محتوای مرتبط با هر صفحه

■ آپلود محتوای الکترونیکی برای هر صفحه

■ آپلود کتاب الکترونیکی (PDF)

■ آپلود پادکست آموزشی ( فایل صوتی آموزشی)

■ آپلود فیلم آموزشی ( ویدئوی آموزشی )

■ آپلود آموزشهای تعاملی ( آموزشهای اینتراکتیو)

■ آپلود اپلیکیشن آموزشی اندروید و ios

■ آپلود کتاب الکترونیکی پیشرفته ( وراکتاب )

نکته :کتاب الکترونیکی PDF با کتاب الکترونیکی پیشرفته که فایل Exe میباشد و محتواینو آنرا وراکتاب نامده است متفاوت میباشد و کاربردهای متفاوتی در آموزش الکترونیکی دارند.

■ نمایش لیست کاربران 

■ نمایش لیست پیامها

■ پاسخگویی به پیامها

■ تعریف بانک سوال (بانک آزمون)

■ تعریف سوالات چهار گزینه ای

■ تعریف سوالات کوتاه پاسخ

■ تعریف سوالات بلی /  خیر

■ تعریف سوالات درست /  غلط

■ برگزاری ازمون انلاین


بخش کاربری سامانه LMS

بخشی که فراگیران و کاربران مشاهده و میتوانند از سامانه LMS  و محتوای الکترونیکی استفاده نموده و اموزش ببینند بخش کاربری نامیده میشود که دارای بخشهای زیر است :

فرم ثبت نام فراگیران

فرم ورود فراگیران

■ نمایش لیست کتابها

■ نمایش صفحات کتاب

■ دسترسی به محتوای الکترونیکی صفحات 

■ امکان دانلود محتوای الکترونیکی

■ امکان مشاهده آنلاین محتوای الکترونیکی

■ امکان خرید محتوای الکترونیکی (برای مراکزی که محتوای الکترونیکی آنها برای فروش عرضه میگردد)

■ امکان اتصال به درگاه پرداخت آنلاین

■ امکان مشاهده تراکنش های مالی

■ امکان شرکت در ازمون آنلاین


در صورت نیاز ماژولهای دیگری به سامانه LMS به صورت اختصاصی اضافه میگردد ( بدلیل طراحی و برنامه نویسی مطابق نیاز شما ، هزینه ماژول اختصاصی به صورت جداگانه محاسبه میگردد )


 

نحوه خرید سامانه LMS :

میتوانید یکی از روشهای زیر را برای ارتباط با واحد مشاوره و فروش lms انتخاب نمائید.

با محتوای نو تماس بگیرید ودرخواست دموی حضوری بدهید

از طریق پیج اینستاگرام درخواست دموی حضوری بدهید

از طریق تلگرام درخواست دموی حضوری بدهید

از طریق ایمیل درخواست دموی حضوری بدهید

علت دموی حضوری چیست:

کارشناسان محتوای نو به منظور آگاه سازی مشتریان و ارائه محصولی متناسب با نیاز آموزشی هر سازمان یا شرکت و موسسه جلسات دمو ارائه میدهند تا دقیقن از نیاز آموزشی شما مطلع گردند.اموزش الکترونیکی یک امر بسیار تخصصی میباشد.اشتباه در این زمینه کل زحمات و کل هزینه های شما را به هدر خواهد داد.در جلسه دموی حضوری ، بخشهای مختلف سامانه توسط کارشناس lms به شما توضیح داده میشود و یک دوره آموزشی به صورت ازمایشی از صفر تا صد بارگزاری و شما نتایج انرا خواهید دید و چنانچه نیاز به توضیحات بیشتری باشد به شما کمک خواهند کرد تا دقیقن سامانه lms مطلوبتان را انتخاب نمائید. 

دموی حضوری فقط مخصوص تهران میباشد.

برای شهرستانها از سایر روشهای ارتباطی استفاده خواهیم کرد و تا زمانی که شما کاملن توجیه نشده باشید و تسلط کافی روی انواع سامانه lms پیدا نکرده باشید و تفاوت انواع سامانه های lms را درک نکرده باشید ، فروش و پیاده سازی سامانه انجام نخواهد گرفت.


مدت زمان پیاده سازی سامانه LMS :

از زمان عقد قرارداد تا پیاده سازی حدود یکهفته.

فرایندهای انتخاب نام دامنه مناسب ، خرید دامنه ، خرید هاست مناسب زمان بر است و 80 درصد زمان برای این منظور میباشد.

محتوای نو  در زمینه انتخاب نام دامنه مناسب برای شروع آموزش الکترونیکی به شما مشاوره خواهد داد تا در آینده چنانچه قصد برند سازی  آموزشی را داشتید ، کسب وکار آموزشی شما از پایه و اساس درست بنا شده باشد.

توجه : سازمانها و موسساتی هم که تمایل به پیاده سازی سامانه lms روی subdomain  خود دارند باید لایسنس lms را خریداری نمایند.


آموزش کار با سامانه LMS :

بخش مهمی از فروش سامانه lms ، پشتیبانی و آموزش فراگیران و مدیر سامانه lms است که بتوانند با تمام امکانات سامانه ارتباط برقرار نموده و بهره برداری لازم را داشته باشند.

محتوای نو به محض پیاده سازی سامانه LMS  ،   چهار ساعت  آموزش توجیهی ، بصورت حضوری و اختصاصی برای مسئولان آموزش الکترونیکی سازمان ، مدیر و متخصصان ، اساتید و معلمین و مدرسین سامانه lms و همه افرادی که به نوعی ذینفعان و مجریان سامانه LMS هستند برگزار می نماید.و این تازه شروع داستان هیجان انگیز است.ادامه مطلب را نیز مطالعه بفرمائید.

 

آموزش تولید محتوای الکترونیکی :

80 ساعت دوره آموزشی برای مدرسان و متخصصینی که میخواهند برای سامانهLMS  ، محتوا تولید کنند برگزار خواهیم نمود.محتوای الکترونیکی فقط تولید چند فایل PDF ، تولید پادکست آموزشی و تولید ویدئوی آموزشی نیست.

محتوای الکترونیکی باید احساس و ذهن مخاطبان را درگیر کند.

محتوای الکترونیکی باید سناریو داشته باشد.محتوای الکترونیکی باید اثربخشی و نتیجه بخش باشد.محتوای الکترونیکی یعنی هر آنچه انتظار دارید باشید را به تصویر بکشید.

به شما یاد  خواهیم داد برای سامانه Lms  سازمانتان محتوایی تولید کنید که فراگیران با اشتیاق از سامانه LMS استفاده کنند ، یادبگیرند و آموخته هایشان را بکار بگیرند.

در دوره تولید محتوای الکترونیکی مباحث زیر را با توجه به مباحثی که قرار است در سامانه LMS قرار دهید را بصورت کاملا موردی و با توجه به مخاطبانتان به شما آموزش خواهیم داد. 

 آموزش سناریو نویسی در تولید محتوای الکترونیکی

 تولید محتوای الکترونیکی بصورت پادکست آموزشی

 تولید محتوای الکترونیکی بصورت فیلم آموزشی

 تولید محتوای الکترونیکی بصورت فیلم سخنرانی

 تولید محتوای الکترونیکی بصورت تعاملی

 تولید محتوای الکترونیکی بصورت کتاب الکترونیکی پیشرفته ( وراکتاب ) 

 تولید محتوای الکترونیکی بصورت اپلیکیشن آموزشی 

 آموزش بازاریابی و فروش محتوای الکترونیکی

آموزش بازاریابی و  فروش محتوای الکترونیکی مختص افراد و موسسه هایی است که میخواهند از طریق تولید محتوای الکترونیکی درآمد زایی داشته باشند (اگر سازمان هستید و شرکتی هستید که فروش محتوای الکترونیکی ندارید این صفحه را مطالعه نفرمائید و مناسب شما نیست.)


کوچینگ محتوای الکترونیکی :

بعد از نصب سامانه LMS  ، برگزاری 4 ساعت آموزش برای مدیر سامانه LMS  و متخصصین اموزش الکترونیکی در سازمان ، و برگزاری 80 ساعت دوره آموزش تولید محتوای الکترونیکی برای مدرسین و متخصصین ، نوبت اجرا فرا میرسد.

مرحله اجرا ،  از شیرین ترین و لذت بخش ترین مراحل آموزش الکترونیکی میباشد.

به مدت یکسال مربی ، راهنما و منتور (به قول امروزی ها کوچینگ frown) به شما ارائه خواهیم داد تا بتوانید با خیال راحت آموخته هایتان را اجرا کنید و انواع محتوای الکترونیکی را تولید نمائید و هر جا به کمک ، مشاوره ، و راهنمایی نیاز داشتیذد میتوانید روی تیم محتوای نو حساب کنید.مساله تولید محتوای الکترونیکی شما را برایتان حل و فصل میکنیم و سریعترین راه را به شما پیشنهاد میدهیم (چیزی در حد معجزه).از تجربیاتمان مایه میگذاریم و کمکتان میکنیم که بدون از دست دادن وقت و سرمایه سازمانتان ، محتوای الکترونیکی حرفه ای و جذاب و اثربخش تولید و در سامانه LMS منتشر کنید.پس نگران تولید محتوا هم نباشید.ما هستیم.

چنانچه در مورد کوچینگ محتوای الکترونیکی نیاز به اطلاعات بیشتری دارید میتوانید به صفحه زیر نگاهی بیاندازید.

 کوچینگ آموزش الکترونیکی در سازمانها


چرا باید سامانه LMS | تحت وب | کتاب محور را خریداری کنید:

چنانچه قصد دارید آموزش های سنتی و آموزشهای حضوری را به آموزش الکترونیکی تبدیل کنید و میخواهید آموزشها دقیقا بر اساس کتاب و جزوات آموزشی باشد، سامانه LMS | تحت وب | کتاب محور مناسب شماست.


سامانه LMS | تحت وب | کتاب محور بیشتر مناسب چه سازمانهایی میباشد:

 مراکز پیش دبستانی

 مدارس دولتی

 مدارس غیر انتفاعی

 دانشگاهها

 سازمانها ، موسسات آموزشی و نهادهایی که آموزش بر اساس کتب دارند (حوزه علمیه)

 اموزشگاههای فنی و حرفه ای

 موسسات آموزش از راه دور


سیستم مدیریت یادگیری | سامانه ال ام اس تحت وب

راهنمای سامانه LMS

سیستم مدیریت یادگیری | تحت وب | کتاب محور


با خرید سامانه LMS چه خدماتی دریافت میکنم:

 دامنه ir با نام دلخواه مشتری (بعد از مشاوره ثبت دامنه جهت برند سازی آموزشی)

 یک گیگابایت هاست (با توجه به نیاز مشتریان این حجم قابل افزایش میباشد)

 گواهینامه SSL جهت بالا بردن امنیت سامانه LMS

 سامانه LMS | تحت وب | کتاب محور

 سامانه LMS | تحت موبایل | کتاب محور

 سامانه LMS | تحت ویندوز | کتاب محور

 4 ساعت آموزش کار با سامانه LMS

 80 ساعت دوره آموزش تولید محتوای الکترونیکی 

 دفترچه راهنمای کار با سامانه LMS

 فیلم آموزشی کار با سامانه LMS

 کوچینگ یکساله تولید محتوای الکترونیکی 

 1 سال پشتیبانی و ارائه خدمات 24 ساعته از سامانه LMS


نحوه خرید سامانه LMS :

مبلغ سرمایه گذاری روی آموزش الکترونیکی : هشت میلیون تومان 

مراحل و نحوه پرداخت :

پرداخت اول : 50درصد موقع قرارداد

پرداخت دوم : پس از راه اندازی سامانه

محل تشکیل کلاسها : دفتر مرکزی محتوای نو  /  دفتر کار مشتریان


 

انواع سامانه LMS در یک نگاه :

 


دوره های تولید محتوای الکترونیکی در یک نگاه:

 

آموزش سناریو نویسی در تولید محتوای الکترونیکی

تولید محتوای الکترونیکی بصورت پادکست آموزشی

تولید محتوای الکترونیکی بصورت فیلم آموزشی

تولید محتوای الکترونیکی بصورت فیلم سخنرانی

تولید محتوای الکترونیکی بصورت تعاملی

تولید محتوای الکترونیکی بصورت کتاب الکترونیکی پیشرفته ( وراکتاب ) 

تولید محتوای الکترونیکی بصورت اپلیکیشن آموزشی 

آموزش جامع تولید محتوای الکترونیکی

آموزش بازاریابی و فروش محتوای الکترونیکی

کوچینگ آموزش الکترونیکی در سازمانها