تولید محتوای الکترونیکی تخصص ماست

بازاریابی محتوا چیست ؟

بازاریابی محتوا چیست ؟

 

بازاریابی محتوا در حقیقت فرآیند تولید،انتشار، اطلاع رسانی و اشتراک گذاری محتوا است که با هدف جذب مشتری و افزایش رغبت وی به خرید و استفاده از محصول ایجاد می شود. این فرآیند برای تولید کننده محتوا در نهایت افزایش درآمد ایجاد می کند.

 

محتوای شما برای مخاطب باید دارای ارزش باشد. هر چند که در مورد این موضوع صحبت شده، با این حال، جای تعجب است وقتی برخی از شرکتهایی که بازاریابی محتوا را انجام میدهند، به آن توجهی ندارند. هنگامی که تبلیغات، ارزش کمتری را ارائه میکنند، به راحتی نادیده گرفته و حذف میشوند. اما اگر محتوای ارائه شده دارای ارزش باشد، مخاطب را وادار به خواندن، تماشا کردن یا گوش دادن به محتوا میکند.

اگر نمیدانید چطور محتوا را ارزشمند کنید، از مشتریان خود بپرسید چه نوع محتوایی برای آنان مفید است، چه زمانی که کالای شما را میشناسند و از آن استفاده میکنند و چه هنگامی که کالا یا خدمات شما را نمیشناختند و در جستوجوی آن بودند. مطمئن باشید این مسیر یکی از بهترین روشها است.

 

مقدمه:

 

به گزارش فوربس، «موسسه بازاریابی محتوا «سایتی است که به صورت آنلاین هرگونه اطلاعاتی مرتبط با بازاریابی محتوا را در اختیار علاقه مندان قرار میدهد. در صفحه اینترنتی این موسسه آمده :«بازاریابی محتوا، روشی از بازاریابی است که در آن سازمان، به منظور جذب و دستیابی به مخاطبان، محتوایی ارزشمند، متناسب با شرایط(شامل فرهنگ، علایق مخاطب و...)به صورتی مستمر ایجاد و منتشر میکند، با این هدف که اعمال مشتریان تبدیل به رفتاری سودبخش برای سازمان شود«. واژه کلیدی در این تعریف، کلمه «ارزشمند» است. واژه ای که تقریبا کلیه فعالیت های بازاریابی و تبلیغات را تحت تاثیر خود قرار میدهد.

 

 

یک محتوای ارزشمند، هنگامی میتواند رنگ بازاریابی محتوا به خود بگیرد که مردم خواستار آن بوده، برای آنها ایجاد مطلوبیت کرده و به جای اجتناب، قصد استفاده از آن را داشته باشند.

 

فرض کنید اطلاعات مربوط به یک بنگاه اقتصادی از طریق یکی از رسانه های اجتماعی به تعداد کثیری از بازدیدکنندگان منتقل شده است، در این صورت، آیا تصور میکنید بازاریابی محتوا صورت گرفته است یا تبلیغات؟ برای پاسخ، باید بررسی شود اشخاص چگونه اطلاعات مربوطه را دریافت کردهاند و در معرض آن قرار گرفتهاند. همین شرایط را میتوان برای دیگر محتواها نیز تعمیم داد.

 

 

هنگامی یک بسته از اطلاعات در قالب بازاریابی محتوایی جای میگیرد که برای مخاطب ارزش به همراه داشته باشد. بنابراین در بازاریابی محتوا، هدف، ارائه ارزش تا حد ممکن به مخاطبان مورد نظر است.

 

 

بازاریابی محتوا در حقیقت فرآیند تولید،انتشار، اطالع رسانی و اشتراک گذاری محتوا است که با هدف جذب مشتری و افزایش رغبت وی به خرید و استفاده از محصول ایجاد می شود. این فرآیند برای تولید کننده محتوا در نهایت افزایش درآمد ایجاد می کند.

 

کسی که از تکنیک بازاریابی محتوا استفاده می کند اولا هدف خود را از تولید محتوا می داند، همچنین مشتری مناسب برای آن محصول را به خوبی می شناسد. با این فرض های اولیه در درجه اول باید محتوایی تولید شود که مشتری دوست دارد ببیند یا بشنود یا بخواند و در کنار آن سعی شود انگیزه بیشتری به مشتری برای خرید القا شود.

 

 

احتمالا با همین توضیحات متوجه شده اید که این کار خارج از فرایند بازاریابی مشتری در یک شرکت نیست، بلکه بخش مهم و جدی از آن است که امروزه به ان توجه بیشتری به دلیل اثر بخشی فوق العاده آن روی تولید مشتری و افزایش فروش می شود.

 

 

بازاریابی محتوا هنر جدید ارتباط با مشتری است. نیازی نیست مستقیم به فروش فکر کنید. بدون نیاز به تبلیغ مستقیم روی محصول ،با ایجاد محتوایی که کاربر و مشتری به دنبال آن است، مانند بررسی محصول، توضیح در مورد مزایا و معایب آن و ارائه تصاویر مناسب، سعی در ایجاد اعتماد، ایجاد جذابیت و در نهایت تبدیل وی به خریدار محصول یا سرویس نماید.

 

 

بازاریابی محتوا چیست ؟

 

روشهای بازاریابی محتوا روشهای زیادی برای بازاریابی محتوا وجود دارد به طوری که در این مقاله مختصر، نمیتوان به همه آنها رسیدگی کرد. اما آنچه در این مقاله آمده، مقدمهای بر آشنایی شما با این مفهوم است، با این هدف که طرز فکر و تلقی شما از محیط اطراف مانند یک بازاریاب محتوا شود، در این صورت هر روز با ایده های بیشماری روبه رو خواهید شد که میتوانید در مسیر بازاریابی خود، از آنها بهره ببرید. در زیر، به چهار روش به عنوان نمونه اشاره شده است که میتواند نقطه مناسبی برای آغاز بازاریابی محتوا باشد:

 

✔ اطلاعات گرافیکی(اینفوگرافیک):

 

عموما این نوع از گرافیکها، عمودی و شامل اطلاعات متفاوتی مانند آمار و ارقام، جداول، نمودارها و دیگر اطلاعات است. اگر اطلاعات گرافیکی مناسب باشند، میتوانند برای سالها روی سایتها باقی بمانند یا اینکه از طریق رسانه های اجتماعی در فضای مجازی منتشر شوند و به این ترتیب اثری عمیقتر و ماندگارتر بر مخاطب خواهند گذاشت.

میتوان به اطلاعات گرافیکی داده های دیگری مانند استراتژی سازمان، اهداف آتی، تحقیقات انجام شده و همچنین حق کپی رایت (حق گرفتن تبلیغات) اضافه کرد. حتی میتوان از طریق سایت Pinterest اطلاعات گرافیکی خود را در میان کسب و کارهای مرتبط توزیع کرد .این کار هزینه ای جز صرف زمان ندارد.

 

✔ صفحه اینترنتی:

تفاوت اساسی بین یک صفحه معمولی اینترنتی و صفحهای که در آن بازاریابی محتوایی صورت میگیرد، تنها در جذابیت صفحه و محتوای آن است. همین عامل است که سبب میشود نه تنها بازدیدکننده صفحه را نبندد بلکه اطلاعات موجود را مطالعه کند

 

✔ پادکست یا پادپخش:

از آن با نام رادیوی اینترنتی نیز یاد میشود. این روش ارائه محتوا، در سال 2004 محبوبیت و گسترش یافت.

 

✔ ویدئو:

 

از آنجا که عموم مردم تصور میکنند استفاده از پادکست و ویدئو دشوار و گران است، این دو روش کمتر در بازاریابی محتوا به کار گرفته شده است. اما صرفنظر از هزینه تجهیزات صوتی- تصویری با کیفیت، بهره بردن از این دو روش، آسانتر از آن چیزی است که تصور میشود و از سوی دیگر میتواند از تاثیرگذاری مناسبی هم برخوردار باشد

 

روشهای مناسب بازاریابی محتوایی در ایران

 

محتوا پادشاه است. حتما این جمله معروف را قبال شنیده اید. بله زمانی که 92 درصد کاربران اینترنت برای رسیدن به جواب سوالی، آن را از طریق موتورهای جستجو می یابند و موتورهای جستجو نیز محتواهای برگزیده را به آنها پیشنهاد می دهند، محتوای خوب واقعا پادشاه است .

 

امروزه کمتر کسی را می توان یافت که ارزش محتوا برایش توجیه شده نباشد و اکثر صاحبان کسب و کارها بدنبال تولید محتوای خوب و یا تبدیل آنها به «محتوای عالی»برای جذب بیشتر مخاطب هستند.

 

بازاریابی محتوا چیست ؟

 

در این راه موتور های جستجو نیز به شما کمک میکنند زیرا آنها برای محتواهای خوب ارزش زیادی قائل هستند، بنابراین هرچه شما محتوای بهتری داشته باشید افراد بیشتری به سراغ شما خواهند آمد. علاوه بر این در بازاریابی محتوا، بازدهی نسبت به هزینه ای که می شود بسیار به صرفه خواهد بود.

 

 از این رو بازاریابی محتوا، یکی بهترین روش های بازاریابی در اینترنت است. اما یک سوال اساسی و بسیار مهم که ذهن بسیاری از صاحبان کسب و کارها را نیز در بازاریابی محتوایی درگیر نموده این است چه نوع محتوایی تاثیر گذاری بیشتری در بازاریابی و تبدیل مخاطبان به مشتری دارد یا به عبارت دیگر مشتریان به دنبال چه هستند و چه نوع محتوایی را میپسندند؟

 

بازاریابی محتوایی در همه جای جهان مورد استقبال فراوانی قرار گرفته، در ایران نیز این نوع بازاریابی جز محبوب ترین روشها است. در این اینجا قصد داریم مناسب ترین روش های بازاریابی محتوایی را با تمرکز بر روی کشور ایران بررسی کنیم.

 

بازاریابی از طریق محتوای متنی

 

محتوای متنی یکی از با ارزش ترین محتواها است که در چند سال قبل هر سایت یا کسب و کار اینترنتی به آن می بالید. متن واقعا با ارزش است زیرا موتورهای جستجو اولین چیزی را که میان انواع محتواها متوجه میشدند متن بوده است. از این رو بسیاری از سایت ها در کنار محصوالت خود یک بخش به نام وبلاگ دارند که برای آن محتوای متنی تولید کرده و سعی میکنند تا با دریافت ورودی از طریق موتورهای جستجو آنها را به سمت محصولات خود هدایت کنند.

 

 هر چند در ایران تولید محتوا برای وبلاگ هرگز به معنای واقعی عملی نشده است و اکثر وبلاگ ها یا دیر به دیر بروزرسانی می شوند و یا اصوال محتوایی تولید نمیکنند و از مطالب سایر سایت ها استفاده میکنند که این هرگز نمی تواند آن بازدهی مورد انتظار را بر آورده سازد.

 

. از طرفی حقیقت تلخ این است که محتوای متنی آنچنان هم برای بازدیدکنندگان خوشایند نیست و مقالات  متنی تنها چند ثانیه شانس دارند تا نظر مخاطب را جلب کنند و بعد از آن نیز تنها بخشی از آن خوانده خواهد شد. هر چه مقالات  خلاصه تر و بصورت تیتر وار باشند شانس بیشتری برای خوانده شدن دارند.

 

 امروزه کمتر کسی به خواندن متن های طولانی علاقه منداست و خیلی ها از اینفوگرافیک ها برای انتقال مفاهیم متنی استفاده میکنند. بنابراین شانس محتوای متنی در آینده برای بازاریابی و تبدیل بازدیدکننده به مشتری بسیار کمتر خواهد شد. اگر تنها راه بازاریابی شما تولید محتوای متنی است در ادامه این مقاله روش های راهگشایی را برایتان آورده ایم.

 

بازاریابی از طریق محتوای تصویری یک تصویر خوب می تواند هزاران پیام را برساند و جایگزین صدها مقاله متنی شود، در آن شکی نیست. محتوای تصویری میان کاربران اینترنتی از محبوبیت خاصی نیز برخوردار است .

 

 بوجود آمدن شبکه های اجتماعی تصویر محور با تعداد کاربران بالا مثل اینستاگرام دلیلی بر این ادعا است. کسب و کارهایی که به اهمیت این موضوع پی برده اند سریع خودشان بروز کرده اند و بازاریابی محتوایی خود را با تصویر پیوند زده اند تا بازدهی بیشتری را بگیرند.

 

 

پیش بینی ها نیز حاکی بر این است که تا سال 2017 حدود 90 درصد کاربران اینترنتی با تلفن همراه و موبایل به استفاده از اینترنت بپردازند. این موضوع پیروزی بازاریابی تصویری را نسبت به بازاریابی متنی در پی خواهد داشت زیرا کاربران موبایلی علاقه زیادی به تماشای تصویر به جای خواندن متن دارند. از این رو حضور در شبکه های اجتماعی موبایلی و تصویر محور یک فرصت مغتنم است تا به شیوه مورد علاقه مخاطبان با آنها سخن بگویید.

 

در ایران نیز این موضوع بسیار پر رنگ است و این را میتوان از تعداد بالای  مخاطبان شبکه هایی مثل اینستاگرام و یا تلگرام متوجه شد. به نظر می رسد بازاریابی از طریق محتوای تصویری آینده بسیار بهتری نسبت به محتوای متنی خواهد داشت.

 

بازاریابی از طریق محتوای ویدیویی

 

ویدیو جذاب ترین محتوایی است که از طریق آن میتوان به بازاریابی پرداخت. تاثیر یک ویدیو کوتاه نیز بسیار بیشتر از محتوای متنی و تصویری است. بنابراین «ویدیو مارکتینگ» یا بازاریابی از طریق ویدیو یکی از محبوب ترین و مناسب ترین روش های بازاریابی است.

 

با گسترش و توسعه شبکه اینترنت و بالا رفتن سرعت بارگذاری ، روز به روز محبوبیت این روش بیشتر نیز می شود. با استفاده از ویدیوها شما میتوانید پیام خودتان را بصورت بسیار قوی به مخاطبان منتقل کنید و روی آنها تاثیرگذاری خیلی بیشتری داشته باشید. ویدیو مارکتینگ یک شیوه جدید و بسیار تاثیرگذار است.

 

محتوای ویدیویی شما میتواند شامل هرچیزی مثل معرفی شرکت ، محصولتان و مطالب آموزشی باشد. به نظر آینده بازاریابی به سمت ویدیو مارکتینگ سوق پیدا خواهد کرد. شبکه های اجتماعی بزرگی مثل فیسبوک، اینستاگرام و تلگرام این فرصت را برای بارگزاری ویدیو ها فراهم کرده اند.

 

اخیرا اینستاگرام محدودیت ویدیوها ارسالی کاربران را از 15ثانیه به 60ثانیه افزایش داده که این خود نشان دهنده استقبال مردم از محتوای ویدیویی است.

 

تکامل بازاریابی محتوا هنگامی که فیسبوک توسط مارک زوکنبرگ تاسیس شد، بسیاری تمام تمرکز خود را تنها روی فعالیت در آن و دنبال کردن تعداد لایک ها و موارد اینچنینی کردند،این در حالیست که عده ای متوجه اهمیت محتوای سایت خود شدند و به ایجاد محتوای مناسب از نظر فنی پرداختند.

 

این شرایط موجب شد که عده ی زیادی شروع به ساختن محتوا های مفید کنند و به این ترتیب حجم زیادی از اطالعات توسط افراد مختلف ارائه شد. اکنون بازاریابی محتوا، رگ اصلی بازاریابی اینترنتی محسوب می شود و درک اهمیت آن و تالش برای باال بردن سطح کیفیت محتوا موجب جذب مشتری بیشتر و درنتیجه فروش بالاتر خواهد شد.

 

اکنون نگاه عمیق تری به بازاریابی محتوا می اندازیم وقانون  ها را بررسی می کنیم :

✔ بهترین محتوای ممکن را تولید کنید:

در کلام آسان ولی در عمل مشکل است. ایجاد محتوایی جذاب و ماندگار بخش های مختلفی دارد.

در زیر به6 صفت بارز در یک محتوای مناسب و قوی اشاره می کنیم:

✔ ساده

 ✔خارق العاده

✔ملموس

✔معتبر

✔محسوس

✔روایتی

 

اگر شما بتوانید همه ی این موارد یا حتی تعدادی از آنها را در تولید محتوای خود رعایت کنید آنگاه می توانید محتوایی بی نظیر ایجاد نمایید

 

✔ عنوان های خیره کننده به کار ببرید:

 

در گذشته (نه چندان دور) هنگامی که مردم فقط از کتاب،مجله،روزنامه و مانند اینها برای مطالعه و دریافت اطلاعات استفاده می کردند،حق انتخاب زیادی برای محتوای مورد نظر خود نداشتند،بنابراین انتشارات گوناگون هر یک به اندازه ی سهم خود به سود مورد نظر می رسیدند.

 

 اما امروزه در شبکه ی اجتماعی گسترده ای که حجم قابل توجهی مطلب و مقاله و محتوا در آن وجود دارد تنها ایجاد محتوا تعیین کننده نیست و تا زمانی که عنوان شما یا حداقل سطر اول محتوا مخاطب مورد نظر را به خود جذب نکند و او را به سمت محتوای شما تحریک نکند،در نهایت عنوان بال استفاده و دور انداختنی محسوب می شود.

 

کاربران اینترنت معمولا می خواهند در کمترین زمان به مرتبط ترین و جذاب ترین مطلب دست یابند، چالش بسیار پیچیده ای است که بتوانید در بین شمار زیاد مطالب و محتواهای گوناگون به رتبه ی خوب دست پیدا کنید.همچنین شما تنها کمتر از چند ثانیه فرصت دارید تا توجه مخاطب را به خود جلب کرده و او را به کلیک کردن روی لینک خود تحریک کنید و این ضیق وقت در تمامی شبکه های مشترک است.بنابراین ضروری است که هنر نوشتن عنوان مناسب را فراگیرید

 

✔ محتوای منسجم ایجاد کنید:

  کسانی در کسب و کار خود موفق اند که مشتری هدف خود را می شناسند، مشکالت آنها را می فهمند ، خواسته ی انها را می دانند و از نقاط ضعف آنها آگاهی دارند.تمرکز محتوا باید در محدوده ای باشد که پاسخ مشتری را شامل شود و نیازهای آنها را برطرف کند .

برای این منظور خود را جای آنها قرار داده و از خود بپرسید: " آیا محتوای تولیدی شما همان چیزی است که مخاطب می خواهد؟ "یا " ایا این مطلب مخاطب را به وجد خواهد اورد؟"زمانی که محصول و مشتری خود را بشناسید به راحتی می توانید به سواالت فوق پاسخ داده و از پس ایجاد محتوا و عنوان مناسب برآیید.

 

ساختار منطقی برای محتوای خود ترتیب دهید:

جامعه ی کنونی از افرادی تشکیل شده است که درحالی که با حجم زیاد پیام ها و ایده ها و اطلاعات بمباران می شوند زمانی برای توجه به آنها ندارند و در عمل بسیاری از اطلاعات نادیده گرفته می شوند. حجم اطلاعات به طور مداوم در حال زیاد شدن است و رقابت کنونی برای یافتن مطالبی نیست که خوانده می شوند بلکه برای پیدا کردن موضوعاتی است که طرفداری ندارند،تا از آنها حتی المکان دوری شود!نوشته هایی که ساختار ضعیفی دارند معولانادیده گرفته می شوند، در زیر به نکاتی برای ساختار نوشتاری مناسب برای محتوا اشاره می کنیم:

✔استفاده از جمالت کوتاه

✔ ایجاد پاراگراف های کوتاه

✔ به کار بردن عنوان های فرعی

✔پررنگ جلوه دادن نقاط کلیدی

✔ فهرست بندی

✔هرگز پیدا کردن مطالب و نکات مهم محتوا را به عهده ی خواننده نگذارید

 

✔اشتراک گذاری مطالب را ساده کنید:

محتوا باید دنبال شود،همچنین باید برای بار گذاری در وب سایت ها آماده شود. روش اشتراک گذاری های اجتماعی اگردر سایت شما به راحتی قابل رویت باشند از پس مرحله ی طراحی مناسب بر آمده اید. گاهی در سایت ها پیدا کردن اشتراک گذاری تقریبا غیر ممکن است، این در حالیست که مدیر سایت فکر می کند با ایجاد امکان اشتراک گذاری این موضوع را حل کرده است! بهتر است علاوه بر آن تعداد اشتراک گذاری توسط هر شبکه را هم نشان دهید.

 

✔ بهینه سازی برای موتورهای جستجو:

ممکن است شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک،تویتر و سایر آنها جذاب باشند اما گوگل نباید فراموش شود. قبل از انکه به امکانات اشتراک گذاری محتوای خود فکر کنید مطمئن شوید نوشته ی شما را به راحتی گوگل یا دیگر موتور های جستجو پیدا و ایندکس می کنند. اکنون با وجود نرم افزارهای متنوع رایگان این فرایند بسیار ساده شده است.این ابزار کمک می کند که محتوای شما قابل رویت برای موتورهای جستجو باشد

✔برای محصول خود برندی در نظر بگیرید:

 برند مشخصی برای کالای  خود در نظر بگیرید,این امر برند سازی نامیده می شود. ممکن است این برند داستان , اسم یا شعار باشد. در هر حال باید ماهیت محصول شما را به خوبی برای مخاطب تدائی کند. در نظر داشته باشید که به خاطر سپردن کلمه یا جمله ای کوتاه به مراتب ساده تر از به خاطر داشتن توضیحات طولانی است.ماهیت محصول شما چیست؟ برند خود را انتخاب کنید.

 

✔ محتوای خود را چند رسانه ای کنید:

قدرت کلمات نباید دست کم گرفته شوند این در حالیست که شبکه های بصری نیز به همان میزان مهم تلقی می شوند. محتوای خود را در قالب رسانه های مختلف ایجاد و منتشر کنید.اصل دیگری که باید به ان توجه داشت در رابطه با نگهداری و اموختن است .

 

هر قدر که حواس بیشتری درگیر یادگیری شوند به همان میزان آموخته ها بقای بیشتری می یابند. هرم فراگیری را که در زیر مشاهده می کنید، بیانگر اصل فوق است.بنابراین ویدئو ، تصویر و اینفوگرافیک های متنوع در محتوای خود ایجاد کنید، کتاب های الکترونیکی و رونوشت ها را نیز از یاد نبرید. همیشه عده ای به خوانده و عده ای به تماشا کردن علاقه دارند.

 

✔محتوای خود را در شبکه های اجتماعی مختلف توزیع کنید:

شبکه ی اجتماعی مورد علاقه ی  هر کس با دیگری متفاوت است،برای مثال تویتر، یوتیوب و پینترست ، هر کدام ماهیانه به طور متوسط میلیارد بازدید کننده ی مخصوص به خود را دارند. پس هنگامی که به انتشار محتوای خود می پردازید مطمئن شوید به طور گسترده این کار را انجام می دهید. هدف حضور در همه جا در یک زمان است. این کار اعتماد، رشد، آگاهی و اعتبار را به دنبال دارد.

 

✔ بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید:

ایجاد محتوای بدون هدف، هدر دادن وقت ،پول و انرژی برای بازاریابی است . هدف محتوای بازاریابی می تواند شامل به دست اوردن مشترکانی برای فهرست ایمیل های شما و باال بردن تعداد الیک های فیسبوک باشد که در نهایت منجر به فروش محصول و خدمات شما خواهد شد. از اینکه محتوای شما به گونه ای باشد که خواننده را به مشتری تبدیل می کند مطمئن شوید. محتوای بازاریابی باید صفحه ی فرودی برای این تبدیل داشته باشد.

 

بحث و نتیجه گیری مدت هاست که اساتید بزرگ بازاریابی در دنیا، محتوای مفید و مرتبط با کسب و کار شما را بعنوان هسته استراتژی بازاریابی شما می دانند. از اینرو نقش بازاریابی محتوا در استراتژی های بازاریابی نقشی غیر قابل انکار است و اگر شما هنوز اینکار را شروع نکرده اید بدانید که بزودی از غافله تجارت خود عقب خواهید ماند.

 

امروزه مشتریان شما از دنیای بازاریابی سنتی دوری می کنند. آنها از ضبط کننده های دیجیتال DVR استفاده میکنند تا تبلیغات تلویزیونی را نبینند و اغلب به تبلیغات رسانه های مختلف اعم از بیلبوردها، مجله ها و ... اعتنایی ندارند (در واقع ما در عصر پسا تبلیغات هستیم) و بسیار در جستوجوی آنلاین و گشت و گذار در اینترنت زبردست شدهاند طوری که میتوانند به اطلاعات مورد نظر خود بدون توجه به بنرها و مطالب نامرتبط دسترسی پیدا کنند.

 

tبازاریابی محتوایی چیست ؟

 

همه بازاریابان باتدبیر این را دریافته اند که بازاریابی و تبلیغات سنتی روز به روز کارایی خود را از دست می دهند و حتماً باید راه بهتری وجود داشته باشد و اینگونه بازاریابی محتوایی پا به عرصه ی ظهور نهاد.بازاریابی محتوایی یک تکنیک بازاریابی برای ایجاد و توزیع محتوایی مرتبط و ارزشمند است به منظور جذب، به دست آوردن مخاطب وایجاد تعاملی تعریف شده و قابل فهم با آنها، که با هدف جذب مشتری و در نهایت سودآوری انجام می گیرد.

 

هدف بازاریابی محتوا جذب و حفظ مشتری به وسیله ی ایجاد وانتقال مداوم مطالب مرتبط و ارزشمند با قصد تغییر و یا بهبود رفتار مصرف کننده است.بازاریابی محتوا یک فرایند مداوم است که به بهترین وجه استراتژی های بازاریابی را یکپارچه می کند، و تمرکز آن در مالکیت رسانه ها است نه اجاره ی آنها.اساساً بازاریابی محتوا هنر برقراری ارتباط با مشتریان است بدون اینکه کالایی به آنها فروخته شود.

 

بازاریابی محتوا، یک بازاریابی بدون توقف است .در بازاریابی محتوا به جای عرضه تهاجمی محصوالت یا خدمات، اطلاعات  را به خریداران خود عرضه می کنید و در واقع آنها را هوشمندتر و داناتر میسازید.

 

ماهیت استراتژی محتوایی باور این است که اگر به خریداران اطلاعات منسجم، مداوم و ارزشمند ارائه کنیم، در نهایت آنها با انتخاب محصول ما و وفاداری، به ما پاداش خواهند داد. تا کنون بازاریابی محتوا توسط برخی از بزرگترین سازمانها در دنیا به کار گرفته شده است، سازمانهایی مانند، G&P ، مایکروسافت، سیسکو سیستم و جان دیر. همچنین بازاریابی محتوا توسط کسب و کارهای فروشگاههای کوچک در سرتاسر دنیا توسعه داده شده و اجرا شده است. و دلیل این رشد و توسعه این است که واقعا این نوع استراتژی در بازاریابی بسیار کارآمد و مؤثر است.

 

شرکتها به طور مداوم اطلاعاتی را میفرستند، که در اغلب اوقات این اطلاعات نامربوط و بیارزش هستند. این چیزی است که بازاریابی محتوا را در دنیای امروز در بین هزاران پیام بازاریابی که برای هر نفر فرستاده میشود جذاب و جالب توجه کرده است.

 

بازاریابی محتوای خوب باعث میشود که فرد درنگ کند، بخواند، فکر کند و به گونه ای متفاوت رفتار کند.هزاران تن از رهبران و متخصصان بازاریابی از سراسر جهان مانند ست گودین و صدها متفکر برجسته بازاریابی به این نتیجه رسیدهاند که بازاریابی محتوا تنها مختص آینده نیست، بلکه بازاریابی محتوا به زمان حال اختصاص دارد.

بازاریابی بدون وجود محتوایی معتبر، غیرممکن است بدون در نظرگرفتن اینکه از کدام تکنیک های بازاریابی استفاده می کنید، بازاریابی محتوا باید قسمتی از این فرآیند باشد و نه یک فعالیت تفکیک شده. کیفیت محتوا، بخشی از تمام اَشکال بازاریابی است:

بازاریابی در رسانه های اجتماعی: استراتژی محتوا قبل از استراتژی رسانه ای می آید. جستجوگرها :موتورهای جستجو به کسب و کاری که محتوا ی با کیفیت و سازگار منتشر می کنند پاداش میدهند.

 

✔روابط عمومی :

استراتژی PR موفق، موضوعاتی که خوانندگان به آنها توجه می کنند را دنبال میکند.

 

✔  بازاریابی درون مرزی :

محتوا کلید اصلی برای هدایت و رهبری محصول در داخل است.

 

امروزه 80درصد بازاریابان ترجیح میدهند که برای بازاریابی خود اطلاعاتی  به صورت یک سری از مقالات ارائه دهند تا به صورت تبلیغ و آگهی. 60 درصد از این افراد میگویند که بازاریابی محتوا باعث می شود احساس نزدیکتر بودن به شرکت حمایت کننده داشته باشند و60 درصد از آنها اذعان می کنند که محتوای شرکت به آنها کمک میکند که تصمیمات بهتری در مورد تولید بگیرند.

دوره های آموزش تولید محتوا
 

دوره های آموزش تولید محتوای الکترونیکی ویژه ساخت آموزشهای مجازی

 

دوره آموزش تولید محتوای الکترونیکی

◆ دوره آموزش سناریونویسی

◆ دوره آموزش ساخت پادکست آموزشی

 دوره آموزش ساخت فیلم آموزشی

 دوره آموزش ساخت محتوای تعاملی( ساخت محتوای SCORM )

◆  دوره آموزش ساخت اپلیکیشن آموزشی Android

◆ کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی

برای ثبت نام در دوره های تولید محتوای الکترونیکی مراحل زیر را انجام دهید:

✔ تماس با محتوای نو

✔ مشاوره با مسئول ثبت نام دوره ها

✔ در صورت تمایل مشاوره با مدرس دوره ها و ارائه اطلاعات به مدرس دوره جهت اثربخش شدن دوره آموزشی و تنظیم سرفصلها مطابق با نیاز شما 

✔ ثبت نام نهایی و واریز شهریه دوره

✔ برنامه ریزی دقیق روز و تاریخ برگزاری دوره

✔ شروع کلاسها طبق برنامه ریزی

 

دوره های آموزش تولید محتوا، تبلیغات انلاین ، بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ

 

دوره آموزش تولید محتوا

 

◆ دوره آموزش مفاهیم تخصصی سئو و دیجیتال مارکتینگ 

 دوره آموزش مقاله نویسی سایت و نوشتن توضیحات صفحات محصول سئو شده

◆ دوره آموزش ساخت پوستر تبلیغاتی

◆ دوره آموزش ساخت پادکست تبلیفاتی

 دوره آموزش ساخت فیلم تبلیغاتی و فیلم معرفی محصولات و فیلم معرفی خدمات

◆ کوچینگ تولید محتوا

برای ثبت نام در دوره های تولید محتوا ویژه سئو ، تبلیغات اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ مراحل زیر را انجام دهید:

✔ تماس با محتوای نو

✔ مشاوره با مسئول ثبت نام دوره ها

✔ در صورت تمایل مشاوره با مدرس دوره ها و ارائه اطلاعات به مدرس دوره جهت اثربخش شدن دوره آموزشی و تنظیم سرفصلها مطابق با نیاز شما 

✔ ثبت نام نهایی و واریز شهریه دوره

✔ برنامه ریزی دقیق روز و تاریخ برگزاری دوره

✔ شروع کلاسها طبق برنامه ریزی

مطالب پیشنهادی
 

 

هوش مصنوعی وب سایت محتوای نو ، مطالب زیر را به شما پیشنهاد میدهد :

◆ آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید و آموزش مجازی
◆ سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی lms چیست؟ | تولید محتوای الکترونیکی
◆ آموزش تولید محتوای الکترونیکی و آموزش ساخت اینفوگرافیک
◆ بازاریابی محتوا چیست ؟
◆ مراحل تولید محتوای الکترونیکی و سامانه LMS

 

تمام مقاله های سایت
 

 

تماس با ما
■ آدرس : تهران،میدان ولیعصر،کوچه ولدی-پلاک24-واحد7
■ تلفن : 88476788-021
■ پشتیبانی بعد از ساعات اداری : 09191195991
ویزیت : روزهای پنجشنبه با هماهنگی قبلی امکان پذیر است

آموزش تولید محتوا آموزش تولید محتوا آموزش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا


■ سفارش تولید محتوای الکترونیکی


■ سفارش تولید محتوا


دوره های جامع آموزش تولید محتوا


■ آموزش تولید محتوای الکترونیکی آموزشی


■ آموزش تولید محتوا ویژه تبلیغات آنلاین


درباره محتوای نو


ما در حوزه های زیر فعال هستیم:

■  تولید محتوای الکترونیکی ویژه آموزش مجازی و کلاس معکوس

■ تولید محتوا ویژه کسب وکارها و دیجیتال مارکتینگ

■ تولید انواع نرم افزار های آموزش مجازی

■ توانمند سازی سازمانها و موسسات و اشخاص در حوزه تولید محتوا

■ کمک به سازمانها در قالب کوچینگ و مربیگری در راستای تولید محتوا و استقرار انواع سامانه و نرم افزار آموزش مجازی

آشنایی با تولید محتوا


■ محتوای الکترونیکی چیست


■ تولید محتوا چیست


لینکهای مرتبط با تولید محتوا


■ دانلود نمونه محتوای الکترونیکی


■ هزینه تولید محتوای الکترونیکی


دوره های فناوری اطلاعات


■ آموزش طراحی وب سایت (مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت وب اپلیکیشن(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)