تولید محتوای الکترونیکی تخصص ماست

برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی

برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی

 

تعریف برون سپاری: 

 

به واگذاری انجام کارها یا فعالیت‌های داخلی یک کسب و کار به یک تأمین کننده خارجی تحت قرارداد مشخص، برون سپاری  گفته می‌شود. هنگامی که یک سازمان برخی از فعالیت‌ها یا فرایندهای کسب و کار خود را به سازمانی بیرون از شرکت یا سازمان خود بسپارد، این عمل را برون‌سپاری می‌نامند. گاهی ممکن است حق تصمیم‌گیری و عوامل تولید هم به سازمان دیگر واگذار شود. به بیان ساده و کوتاه، می توان گفت برون سپاری، واگذاری خدمات به شخص ثالث است. فناوری اطلاعات، برون سپاری را بیش از پیش مورد توجه مدیران قرار داده است. رایج ترین دلیل برای تصمیم به برون سپاری، صرفه جویی در هزینه‌ها و تخصصی شدن فعالیت ها است.

 

برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  :

 

 یکی از راهکارهای خوب و موثر برای مدیریت مسائل مربوط به تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  است اما نیاز به رعایت نکاتی دارد. در این مقاله قصد داریم به عنوان یک راهنمای جامع برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  معیارهای آن را با هم مرور کرده تا با به کار گیری این ترفندها، بهترین ها را برای کسب و کار خود کسب کنید.

قبل از اینکه ترفندها و معیارهای تجربی برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی را با هم مرور کنیم، لازم به ذکر است که بازاریابان تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  پروژه های شما را در انواع مختلف تولید محتوای متنی، ویرایش متن، طراحی گرافیکی، تولید ویدئو، تولید فایل صوتی و... انجام می دهد. متن حاضر یک راهنمای جامع برون سپاری تولید محتوا در همه این موارد بوده ومی توانند در همه این زمینه ها بهترین بازخورد را برای شما ایجاد نمایند.

 

برون سپاری محتوای نو

 

برون‌سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی ، تصمیمی بسیار مهم است که باید با در نظر گرفتن عوامل مختلفی عملی شود. واقعیت آن است که تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی ، اصلاً کار ساده‌ای نیست. اگر واقع‌بینانه به موضوع نگاه کنیم، درخواهیم یافت که حتی نوشتن چند سطر ساده هم برای خیلی‌ها کاری عذاب‌آور و بعضاً ناممکن است! چه رسد به آنکه بنا به نگارش یک متن هدفمند، جذاب، درست و حرفه‌ای باشد. البته شکی نیست که هر کسی می‌تواندادعا کند که می‌تواند محتوا بنویسد اما این چطور نوشتن محتواست که اهمیت دارد. تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی سازمانی باکیفیت، فرایندی معمولاً مستمر است که تخصص و مهارت‌های ویژه‌ای را می‌طلبد.

 

برون سپاری آموزش سازمانی

 

در بخش‌های قبل به‌دفعات درباره‌ی ضرورت و اهمیت تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  و نقش حیاتی آن در پیشرفت و توسعه‌ی کسب‌وکارها صحبت کردیم. دانستیم که در فضای پیچیده‌ی کسب‌وکار امروز، بازاریابی محتوا، یک استراتژی حیاتی و لازم‌الاجراست و هر شرکتی که بتواند از طریق تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  بهتر، این استراتژی را بهتر پیاده کند، طبعاً در رسیدن به اهداف تجاری‌اش موفق‌تر خواهد بود. یکی از تصمیمات مهمی که شرکت‌ها باید درباره‌ی استراتژی بازاریابی محتوایی‌شان اخذ کنند این است که آیا تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  را خودشان انجام دهند یا با محول کردن این وظیفه به افرادی از خارج سازمان، آن را برون‌سپاری کنند؟ انتخاب یکی از این دو گزینه، کار آسانی نیست.

 

واقعیت آن است که روند و برآیند کلی کسب‌وکارها به‌سوی برون‌سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازیست .

 

 شرکت‌ها غالباً ترجیح می‌دهند منابعشان را صرف حوزه‌های اصلی کاری خود کنند و پس از کشف فرصت‌ها و نیازهای جدید، از طریق سفارش تولید محتوا و سپردن این کار به دست متخصصین خارج از مجموعه، از موقعیت‌های پیش رو، نهایت استفاده را ببرند. البته واضح است که برون‌سپاری محتوا، مزایا و معایب خاص خودش را دارد که در اینجا به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

جایگاه برون سپاری در بازاریابی تولید محتوای الکترونیکی  استراتژیک

 

اگر با نگرش استراتژیک به بازاریابی محتوایی (Content Marketing) نگاه کنیم، باید در تدوین استراتژی ها، تیم های «طراحی» و «اجرا» و «ارزیابی» برنامه ها را مشخص کنیم. یعنی تعیین کنیم که چه افرادی با چه ویژگی هایی مسئول طراحی برنامه های محتوایی خواهند بود، چه افرادی با چه ویژگی هایی مسئول اجرای برنامه ها یعنی تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی خواهند بود و در نهایت چه افرادی با چه ویژگی هایی مسئولیت ارزیابی عملکرد برنامه های اجرا شده را خواهند داشت. در غیر این صورت، برنامه ها توسط افرادی پیاده سازی خواهند شد که تخصص و شایستگی های لازم برای این برنامه ها را ندارند. در نتیجه، اهداف مورد انتظار در استراتژی ها، محقق نخواهند شد. اینجاست که نقش برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  پر رنگ تر می شود. یک شرکت تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  که به صورت تخصصی بر کانتنت مارکتینگ تمرکز دارد و تجربیات فراوانی در این زمینه اندوخته است، بی تردید بهتر و بیشتر از نیروهای داخل سازمان می تواند به تحقق اهداف استراتژیک سازمان ما کمک کند.

 

نگرش استراتژیک به بازاریابی تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی

 

یکی از دلایل اتلاف منابع مالی در بازاریابی محتوای الکترونیکی  این است که معمولاً اکثر کسب و کارهای اینترنتی، بدون هدف و بدون برنامه ریزی و تدوین استراتژی، اقدام به تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  درباره یک سری کلیدواژه کرده و همان محتواها را در کانال های انتشار متنوعی منتشر می کنند. پس از ماه ها تلاش، به نتیجه ای نمی رسند و فرض می کنند که تولید محتوای الکترونیکی وآموزش مجازی ، اثربخش نیست. در حالی که دلیل عدم اثربخشی اینگونه فعالیت های محتوایی، هدفمند نبودن و در تاریکی تیر انداختن است. مدیران حرفه ای، به بازاریابی تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی هم از زاویه استراتژیک نگاه می کنند و با تجزیه و تحلیل وضع موجود خود و رقبا و همچنین آنالیز دقیق بازار و جامعه هدف، برنامه ها و استراتژی های هدفمندی را تدوین کرده و مطابق آن به تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی سازمانی  می پردازند. در چنین برنامه ای، هر کدام از محتواهایی که تولید می شود، جایگاه مشخصی در پازل از پیش تعریف شده خواهد داشت و اثر خود را بر اهداف مورد انتظار، به دست می آورد.

 

برون‌سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی   با شرایط زیر :

 

اهمیت بازاریابی محتوا وتولید محتوای الکترونیکی ، آموزش مجازی  بر کسانی که در کسب‌وکارهای آنلاین فعال هستند، به هیچ وجه پوشیده نیست. روشی طبیعی، سالم و ارزان برای کسب مخاطب و فروش بیشتر است. با توجه به این که هدف نهایی تبلیغات این است که نتوان آن را از محتوای عادی تشخیص داد، در آینده دنیای تبلیغات، همین بازاریابی تولیدمحتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  است که خواهد درخشید.

 

هر شرکت یا سازمان، فارغ از نوع محصول یا خدمتی که ارائه می‌دهد، برای این مخاطبان بیشتری داشته باشد، می‌تواند تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  کند یا به موسسات بیرونی برون‌سپاری کند. در حقیقت محتوای تولیدی شما همان ویترین در یک فروشگاه سنتی است. مخاطبان شما با این محتوای الکترونیکی  ارتباط برقرار کرده و از آن تاثیر می‌پذیرند. علاوه بر این موتورهای جستجو، این محتوای الکترونیکی  را می‌بینند و در صورت لزوم به افرادی که دنبال محصول یا خدمت شما هستند نشان می‌دهند.

 

چرا باید تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی سازمانی  را برون سپاری کنیم؟

 

واگذاری فعالیت های محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی سازمانی  از «برنامه ریزی و تدوین استراتژی محتوا» تا «تولید و انتشار و ارزیابی عملکرد محتوای الکترونیکی » به یک مجموعه حرفه ای که در زمینه بازاریابی محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  تخصص و تجربه بیشتری نسبت به سازمان ما دارد، فواید زیادی را به ارمغان خواهد آورد. از جمله:

هدفمند شدن برنامه محتوایی

افزایش کیفیت محتوا

افزایش کمیت محتوا

کاهش هزینه ها

افزایش بهره وری

 

آیا حاضر به برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  هستید؟

 

مسلماً اولین قدم برای برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  اذعان به این نکته است که شما برای بازاریابی محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  خود نیاز به کمک دارید. بسیاری از افراد و شرکت ها هنوز به این باور نرسیده اند که ایجاد یک محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی معتبر نیاز به تخصص و صرف وقت زیادی دارد. از آن گذشته هنوز هم این تفکر را با خود به همراه دارند که هیچ کسی به غیر از خودم نمی تواند درک درستی از تجارت و خدمات من داشته باشد. از این رو برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  برای آنها کمی مشکل به نظر می رسد.

قبل از هر چیز شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که شرکت ها و تجارت های بسیار بزرگی با بازاریابی محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  آن هم از طریق برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی  در حال فعالیت بوده و کاملاً در این زمینه موفق عمل کرده اند. در واقع نمونه های موفق در این عرصه به تعداد در هر بازاری وجود دارد. آیا آنها درک درستی از بازاریابی محتوایی نداشته اند؟ از آن گذشته اگر شما به این نکته پی برده اید که تولید محتوای معتبر یک راه نجات قوی و کارساز است و خود شما وقت و تخصص کافی برای انجام آن ندارید، برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  بهترین راه کار است تا شما  از یک ایده جدید و ذهن جدید برای بازاریابی محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  کسب و کار خود استفاده نمایید. همه اصول و نکات لازم برای این کار را با برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  به یک متخصص در کنار هم داشته باشید.

 

برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی

 

قبل از اینکه به فریلنسرها و مراکز بازاریابی محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  معتبر دسترسی پیدا نمایید .لازم است که یک پلن دقیق از انتظارات و نیازهای خود تهیه نموده و هدف خود را از برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  مشخص نمایید. در واقع این برنامه ریزی باعث می شود که انتظارات خود را از نویسنده تبیین نموده تا او با اطلاع از برنامه شما بتواند نوشته خود را با زیرساخت های کسب و کار و نیاز شما مطابقت دهد. بر این اساس چک لیست زیر می تواند در هدف گذاری و برنامه ریزی شما مثمر ثمر واقع شود.

 

مزایای برون سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  :

 

✔کاهش هزینه‌ی تولید محتوای الکترونیکی

 

هزینه‌ی تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی در حالت برون‌سپاری معمولاً بسیار کمتر است. دقت کنید که در برآورد هزینه، صرفاً نباید به ارزش ریالی توجه کنید. هزینه‌ی کل، مجموعی از هزینه‌های محسوس (مثل ارقام پرداختی) و هزینه‌های نامحسوس (مثل هزینه‌ی فرصت، انرژی، بازدهی و …) است و در بحث تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی ، معمولاً هزینه‌های نامحسوس، درصد بیشتری از هزینه کل را تشکیل می‌دهند. برون‌سپاری محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی ، هزینه‌های نامحسوس تولید محتوای الکترونیکی  را برای شما به حداقل می‌رساند که این به‌نوبه خود، به کاهش هزینه‌ی کل منجر می‌شود.

 

✔افزایش کیفیت محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی

 

در برون‌سپاری و سفارش تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی ، مشروط به اینکه کار را به افراد یا مجموعه‌های متخصص بسپارید، هم محتوایتان یک محتوای الکترونیکی ارزشمند است و هم می‌توانید از بابت کیفیت و اثربخشی فنی آن تا حد زیادی مطمئن باشید. ضمناً ازآنجاکه بخشی از هزینه‌ای که برای تولید محتوای الکترونیکی  می‌پردازید، بابت دریافت به‌موقع محتواست، می‌توانید برنامه‌هایتان را طبق تقویم محتوایی پیش برده و اجرایی کنید.

برون‌سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  با حذف یک فرایند دشوار، امکان بسیج و سازمان‌دهی بهینه‌ی منابع و دستیابی به حداکثر کارایی و اثربخشی را در حوزه‌های اصلی کار برای شرکت‌ها مقدور می‌سازد.

 

 

معایب برون‌سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی:

 

عدم درک صحیح طرف بیرونی از ایده‌ها و اهدافی که دقیقاً مدنظر دارید، می‌تواند در جریان مستمر و مؤثر کار، وقفه و اخلال ایجاد کند. بنابراین یکی از الزامات برون‌سپاری محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  آن است که بتوانید ایده‌ها، افکار و انتظاراتتان را به‌درستی و روشنی برای تولیدکننده محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  تشریح و تبیین کنید.

گاهی برون‌سپاری محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  خصوصاً در سفارش محتوا برای محصولات، خدمات یا فرایندهای خاص یک شرکت، مستلزم آن است که اطلاعاتی مهم و بعضاً محرمانه را در اختیار طرف بیرونی قرار دهید که این شاید، اتفاق خوشایندی نباشد. البته همکاری با یک تیم تولید محتوای الکترونیکی  معتبر و مرجع که به اصل امانت‌داری متعهد باشد، تا حد زیادی این دغدغه را رفع می‌کند.

همان‌طور که می‌بینیم معایب برون‌سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی ، بیش از آنکه ریشه در خودِ این تصمیم داشته باشد، از عوامل جانبی مثل عدم تبیین واضح خواسته‌ها و انتخاب نادرست طرف بیرونی ناشی می‌شود که در اینجا می‌توان با اخذ تصمیمات هوشمندانه، این معایب بالقوه را برطرف کرد.

 

برون سپاری محتوای نو

 

برون‌سپاری تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  به یک پلتفرم معتبر و تخصصی بازاریابی محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  مثل محتوای نو ، تجربه‌ای خوشایند را برایتان رقم می‌زند. محتوای نو به پشتوانه‌ی مجموعه‌ی توانمند خود و با تعهد حداکثری نسبت به اصولی مثل امانت‌داری و رضایت مشتری، اعتماد و همراهی صدها کسب‌وکار کوچک و بزرگ را برگ برنده‌ی خود می‌داند و به آن افتخار می‌کند.

 

ارزیابی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی

 

پس از نیازسنجی و تعیین حوزه‌هایی که در آن‌ها به محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی خوب نیاز دارید، ارزیابی توانمندی و ظرفیت‌های داخلی، اولین مرحله برای تصمیم‌گیری درباره‌ی برون‌سپاری محتوای الکترونیکی ست. آیا در مجموعه‌ی خودتان فرد یا افراد توانمندی را سراغ دارید که بتوانید این وظیفه‌ی مهم را به آن‌ها بسپارید؟ اگر نه، که تکلیف روشن است و راهی جز برون‌سپاری یا ثبت سفارش تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  برایتان باقی نمی‌ماند. اما اگر پاسخ مثبت بود، باز هم نباید در تصمیم‌گیری شتاب‌زده عمل کنید. فرد موردنظر شما علاوه بر توانایی نویسندگی، باید واجد سایر مهارت‌های اساسی در تولید محتوای الکترونیکی  نیز باشد. ما در ادامه، ضمن معرفی این مهارت‌ها، در خصوص هر یک از آن‌ها، توضیحات لازم را ارائه کرده‌ایم.

 

توجه به استراتژی تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی

 

استراتژی تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  نیز در تصمیم‌گیری در خصوص درون‌سپاری یا برون‌سپاری محتوای الکترونیکی بی‌تأثیر نیست. گاهی ممکن است زمینه فعالیت شما طوری باشد که در مقایسه با سایر حوزه‌ها، تولید حجم انبوه، مستمر و منظمی از محتوا برای آن ضرورتی نداشته باشد. در این حالت که حساسیت امر، کمتر است، درون‌سپاری محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  و واگذاری انجام آن به فرد یا افراد توانمند داخل مجموعه، احتمالاً تصمیم ساده‌تری خواهد بود.

با نگاهی دقیق به مجموعه‌ی نکات برون‌سپاری محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی  و یک ارزیابی کلی و واقع‌گرایانه از موقعیتی که در آن قرار دارید، می‌توانید بهترین تصمیم ممکن را در این زمینه اتخاذ کنید.

 

مولف :مریم اسماعیلی 

دوره های آموزش تولید محتوا
 

دوره های آموزش تولید محتوای الکترونیکی ویژه ساخت آموزشهای مجازی

 

دوره آموزش تولید محتوای الکترونیکی

◆ دوره آموزش سناریونویسی

◆ دوره آموزش ساخت پادکست آموزشی

 دوره آموزش ساخت فیلم آموزشی

 دوره آموزش ساخت محتوای تعاملی( ساخت محتوای SCORM )

◆  دوره آموزش ساخت اپلیکیشن آموزشی Android

◆ کوچینگ تولید محتوای الکترونیکی

برای ثبت نام در دوره های تولید محتوای الکترونیکی مراحل زیر را انجام دهید:

✔ تماس با محتوای نو

✔ مشاوره با مسئول ثبت نام دوره ها

✔ در صورت تمایل مشاوره با مدرس دوره ها و ارائه اطلاعات به مدرس دوره جهت اثربخش شدن دوره آموزشی و تنظیم سرفصلها مطابق با نیاز شما 

✔ ثبت نام نهایی و واریز شهریه دوره

✔ برنامه ریزی دقیق روز و تاریخ برگزاری دوره

✔ شروع کلاسها طبق برنامه ریزی

 

دوره های آموزش تولید محتوا، تبلیغات انلاین ، بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ

 

دوره آموزش تولید محتوا

 

◆ دوره آموزش مفاهیم تخصصی سئو و دیجیتال مارکتینگ 

 دوره آموزش مقاله نویسی سایت و نوشتن توضیحات صفحات محصول سئو شده

◆ دوره آموزش ساخت پوستر تبلیغاتی

◆ دوره آموزش ساخت پادکست تبلیفاتی

 دوره آموزش ساخت فیلم تبلیغاتی و فیلم معرفی محصولات و فیلم معرفی خدمات

◆ کوچینگ تولید محتوا

برای ثبت نام در دوره های تولید محتوا ویژه سئو ، تبلیغات اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ مراحل زیر را انجام دهید:

✔ تماس با محتوای نو

✔ مشاوره با مسئول ثبت نام دوره ها

✔ در صورت تمایل مشاوره با مدرس دوره ها و ارائه اطلاعات به مدرس دوره جهت اثربخش شدن دوره آموزشی و تنظیم سرفصلها مطابق با نیاز شما 

✔ ثبت نام نهایی و واریز شهریه دوره

✔ برنامه ریزی دقیق روز و تاریخ برگزاری دوره

✔ شروع کلاسها طبق برنامه ریزی

مطالب پیشنهادی
 

 

هوش مصنوعی وب سایت محتوای نو ، مطالب زیر را به شما پیشنهاد میدهد :

◆ تولید محتوا در حوزه کودک
◆ خود آموزی درکیفیت تولید محتوای الکترونیکی
◆ ضرورت تولید محتوای الکترونیکی آموزشی
◆ نرم افزار تولید محتوای الکترونیکی و ساخت فیلم آموزشی
◆ جشنواره تولید محتوای الکترونیکی 98

 

تمام مقاله های سایت
 

 

تماس با ما
■ آدرس : تهران،میدان ولیعصر،کوچه ولدی-پلاک24-واحد7
■ تلفن : 88476788-021
■ پشتیبانی در ساعات اداری(10 صبح الی 16 عصر): 09191195991
ویزیت : روزهای پنجشنبه با هماهنگی قبلی امکان پذیر است

آموزش تولید محتوا آموزش تولید محتوا آموزش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا


■ سفارش تولید محتوای الکترونیکی


■ سفارش تولید محتوا


دوره های جامع آموزش تولید محتوا


■ آموزش تولید محتوای الکترونیکی آموزشی


■ آموزش تولید محتوا ویژه تبلیغات آنلاین


درباره محتوای نو


ما در حوزه های زیر فعال هستیم:

■  تولید محتوای الکترونیکی ویژه آموزش مجازی و کلاس معکوس

■ تولید محتوا ویژه کسب وکارها و دیجیتال مارکتینگ

■ تولید انواع نرم افزار های آموزش مجازی

■ توانمند سازی سازمانها و موسسات و اشخاص در حوزه تولید محتوا

■ کمک به سازمانها در قالب کوچینگ و مربیگری در راستای تولید محتوا و استقرار انواع سامانه و نرم افزار آموزش مجازی

آشنایی با تولید محتوا


■ محتوای الکترونیکی چیست


■ تولید محتوا چیست


لینکهای مرتبط با تولید محتوا


■ دانلود نمونه محتوای الکترونیکی


■ هزینه تولید محتوای الکترونیکی


دوره های فناوری اطلاعات


■ آموزش طراحی وب سایت (مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)


■ آموزش ساخت وب اپلیکیشن(مقدماتی ، متوسط ، پیشرفته)